وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 10 آذر 1398 ساعت 21:03   |   کد مطلب: 38333
رئیس ستاد انتخابات استان همدان گفت: در نخستین روز از نامنویسی داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ۱۹ داوطلب نمایندگی در این استان ثبت نام کردند.

به گزارش نافع، مصطفی آزادبخت شامگاه یکشنبه در تشریح این خبر بیان کرد: سه نفر در حوزه انتخابیه همدان و فامنین، سه نفر درملایر، چهار نفر در نهاوند، یک نفر در تویسرکان، سه نفر در حوزه انتخابیه بهار و کبودراهنگ،سه نفر از اسدآباد و ۲ نفر در حوزه انتخابیه رزن و درگزین ثبت‌نام کردند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان با بیان اینکه ۱۸ نفر از  داوطلبان مرد و یکی از آنها زن است اظهار داشت: تاکنون ۲ تن از نمایندگان مجلس دهم برای حضور در این دور از رقابت ها نامنویسی کردند.

وی در خصوص تحصیلات داوطلبان نمایندگی گفت: از بین افراد ثبت‌نامی ۱۷ نفر دارای مدرک فوق لیسانس و ۲ نفر دارای مدرک دکتری هستند.

به گفته رییس ستاد انتخابات استان همدان از بین ثبت‌نامی‌ها  ۶ تن کارمند، ۲ نفر استاد دانشگاه، ۲ نفر فرهنگی،۲ نفر شغل آزاد، ۲ نفر نماینده فعلی، سه نفر بازنشسته و ۲ نفر بیکار هستند.

وی در خصوص رده سنی داوطلبان نیز گفت: از بین داوطلبان ثبت‌نامی استان همدان در نخستین روز، هفت نفر در رده سنی ۳۰ تا ۴۰ سال، ۶ نفر در رده سنی ۴۱ تا ۵۰ سال و ۶ نفر در رده سنی ۵۱ تا ۶۰ سال قرار دارند.

استان همدان با یک میلیون و ۷۶۰ هزار نفر جمعیت، ۱۰ شهرستان و ۹ حوزه انتخابیه دارای هفت کرسی نمایندگی در بهارستان است.
انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما