وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 10 آذر 1398 ساعت 08:28   |   کد مطلب: 38331
امروز یکشنبه دهم آذر ۹۸ با توجه به ورود سامانه بارشی جدید به کشور کارشناسان هواشناسی پیش بینی کرده‌اند اواخر روز ساکنان نوار غربی کشور شاهد رگبار، رعد و برق و تندباد خواهند بود.

به گزارش نافع، نقشه های ماهواره‌ای هواشناسی بیانگر این نکته است که اگرچه آسمان بیشتر نقاط کشور امروز تا اواسط روز صاف و تقریبا بدون پدیده خاص جوی است اما از اواسط روز بارندگی‌های قابل توجهی در نوار غربی کشور آغاز می‌شود که محدوده اثرگذاری آن از شمالغرب تا جنوب غربی است و برخی نواحی مرکزی کشور نیز ساعات اولیه شب با این شرایط روبرو می‌شوند.

این درحالی است که جابجایی این سامانه جوی در کشور در برخی موارد افزایش درجه حرارت در مناطقی ایجاد می کند که پایدار نیست.

 سردترین و گرمترین نقطه ایران: براساس اطلاعات موجود گرم‌ترین نقطه ایران بندرعباس با 28 درجه سانتی‌گراد بالای صفر و سردترین منطقه کشور نیز تبریز با 13 درجه سانتی گراد است.
وضعیت هوای استان‌ها:  

ارشناسان سازمان هواشناسی با درنظر گرفتن اطلاعات ماهواره‌ای که در اختیار دارند شرایط جوی استان‌های کشور را امروز 98/09/10 به این ترتیب پیش بینی کرده‌اند:

آذربایجان شرقی و غربی: آسمان نیمه‌ابری همراه با وزش باد ملایم که از اواسط روز برحجم ابرها افزوده شده و درنهایت بارش‌های پیش بینی شده آغاز می‌شود که این بارش‌ها در ارتفاعات به صورت برف است. گیلان، قزوین، کرج، قم، گلستان، کرمانشاه، خوزستان و کردستان نیز امروز آسمانی نیمه‌ابری همراه با افزایش ابر در ساعات پایانی روز را تجربه می‌کنند که از اولین ساعات فردا بارندگی در این مناطق آغاز می‌شود و براساس برودت هوا بارش‌ها در ارتفاعات به صورت برف است. اهالی سمنان هم که از اوایل امروز صبح شاهد بارش‌های پراکنده بوده‌اند در 24 ساعت آینده همچنان شاهد بارش‌هایی هستند که رفته رفته بر شدت آن افزوده می‌شود. کارشناسان سازمان هواشناسی برای سایر نقاط کشور آسمان صاف و بدون پدیده خاص پیش بینی کرده‌اند که در کلان‌شهرها و شهرهای صنعتی غلظت آلاینده‌های هوا قابل ملاحظه است و به گروه‌های سنی حساس توصیه می‌شود که فقط در موارد ضروری از منزل خارج شوند.

 وضعیت هوای پایتخت: ساکنان پایتخت نیز امروز یکشنبه آسمانی غبارآلود تجربه می‌کنند که از اواخر روز افزایش ابر و وزش باد پدیده‌ قالب در منطقه است. برهمین اساس احتمالا ساعات اولیه دوشنبه بارش‌های تازه‌ای در پایتخت آغاز می‌شود که اتفاقا این بارش حجم بالایی دارد. اطلاعات موجود نشان می‌دهد بشینه حرارتی تهران 15 درجه سانتی‌گراد و کمینه حرارت این شهر 7 درجه است.

 وضعیت جاده‌ها: با درنظر گرفتن شرایط جوی اعلام شده در سراسر کشور بیشتر راه‌های مواصلاتی هیچ پدیده خاصی را تجربه نمی‌کنند اما در برخی مسیر‌ها بارندگی‌های مقطعی و پراکنده به صورت برف و باران پیش بینی شده است که این شرایط جوی کاملا محدود و در مقاطع کوتاه مدت است. به همین دلیل بهتر است رانندگان هنگام رانندگی در مسیرهای مواصلاتی کشور ضمن به همراه داشتن تجهیزات زمستانی قوانین راهنمایی و رانندگی را بیشتر مورد نظر داشته باشند.

انتهای پیام /

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت