وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 7 آذر 1398 ساعت 17:18   |   کد مطلب: 38313
رئیس بسیج هنرمندان استان همدان از برگزاری اختتامیه جشنواره «حبیب حرم» در روز یک‌شنبه ۱۰ آذرماه در همدان خبر داد و گفت: این برنامه ساعت ۹ صبح در مجتمع فرهنگی، هنری بوعلی سینا شهر همدان و با حضور هنرمندان شرکت کننده برگزار می‌شود.

به گزارش نافع، رسول کرمی  در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه سومین دوره جشنواره سراسری «حبیب حرم» در بخش‌های نمایش، شعر، داستان، موشن و نماهنگ برگزار شد، افزود: محورهای این جشنواره استکبارستیزی، فرهنگ ایثار و شهادت، جبهه مقاومت و شهدای مدافع حرم به ویژه شهید حاج حسین همدانی است.

وی درباره آثار ارسال شده به دبیرخانه جشنواره بیان کرد: تعداد ۲۵۰ قطعه شعر از ۷۰ شاعر در دو بخش سپید و کلاسیک، ۷۰ اثر از ۴۶ داستان نویس، ۳۶ اثر نمایشی از ۳۰ هنرمند و ۱۰ موشن و نماهنگ به دبیرخانه ارسال شد و تعداد کل شرکت کنندگان ۱۵۶ اثر و تعداد کل آثار ۳۶۶ اثر بود.

کرمی با اشاره به اینکه ۹ استان گیلان، اصفهان، مازندران، قزوین، قم، یزد، مرکزی، تهران و همدان در این دوره جشنواره حضور دارند، اظهار کرد: فؤاد ابراهیمیان دبیر بخش نمایش، حسن کرمی نور دبیر بخش شعر، علیرضا اکبری دبیر بخش داستان، حمید قره‌خانی دبیر بخش موشن و نماهنگ، علیرضا اکبری دبیر اجرایی و فاطمه کرمی نور مسئول دبیرخانه سومین دوره جشنواره سراسری فرهنگی، هنری حبیب حرم هستند.

دبیر اجرایی سومین دوره جشنواره سراسری فرهنگی- هنری حبیب حرم نیز با بیان اینکه این جشنواره با هدف ارتقای فرهنگ ایثار و شهادت و ترویج فرهنگ و زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدای مدافع حرم برگزار می‌ شود، گفت: شهید حاج حسین همدانی از افتخارات استان همدان است و این جشنواره با محوریت این شهید بزرگوار برگزار می‌شود.

علیرضا اکبری با توضیح اینکه در حال حاضر جشنواره حبیب حرم به یک برند کشوری تبدیل شده است و آثار راه یافته به این جشنواره جزء آثار فاخر فرهنگی، هنری کشور هستند، افزود: حمایت از هنرمندان متعهد عرصه انقلاب اسلامی، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از اهداف دیگر این جشنواره است.  

وی با بیان اینکه نمونه آثار شعر دوره گذشته جشنواره حبیب حرم در یک مجلد به چاپ رسیده است، افزود: این مجموعه شعر به کوشش جواد محقق و محمد صارمی شهاب به چاپ رسید و امیدواریم این دوره از جشنواره نیز موفق به چاپ آثار برگریده شویم.

اکبری ادامه داد: از بین آثار نمایشی ارسال شده که توسط حسین فدایی حسین، محسن سلیمانی و مرضیه درخشان‌نیا داوری شد، شش گروه به جشنواره راه یافتند که روز شنبه در دانشگاه بوعلی سینا، مجتمع فرهنگی، هنری شهید آوینی، هنرستان هنرهای زیبا، دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه صنعتی همدان و میدان امام(ره) به اجرا می‌پردازند.

وی افزود: داوری بخش شعر سپید توسط محمد صارمی شهاب و مریم برزگر، داوری بخش شعر کلاسیک توسط حسن کرمی‌نور، مهدی طراوتی‌توانا و محمد پیله‌ور، داوری بخش داستان توسط علی رزم‌آرا، مرتضی فرجی و تیمور آقامحمدی انجام شده است.

اکبری در پایان به معرفی نمایش های راه یافته به این دوره از جشنواره پرداخت و گفت: نمایش مهر بی مهر از استان همدان، نمایش شاهرخ از استان اصفهان، نمایش سایه همسایه از استان هرمزگان شهرستان میناب، نمایش نوبت عاشقی از استان گیلان شهر رشت و نمایش این همه داشتیم از شهرستان نهاوند استان همدان شنبه ۱۹ آذرماه به روی صحنه می‌روند و داوری می‌شوند.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما