وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 8 آذر 1398 ساعت 15:42   |   کد مطلب: 38302
امام جمعه همدان با اشاره به سهمیه‌بندی بنزین گفت: قرار بود یارانه‌ ناشی از اجرای این طرح به حساب مردم واریز شود اما در این زمینه مشکلاتی ایجاد شده که از دولتمردان تقاضا داریم به وعده‌ خود عمل کنند.

به گزارش نافع، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه همدان با دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی برخورداری از بصیرت را موضوعی مهم دانست و اظهار کرد: در حوادث مربوط به کشور عراق برخی از آشوبگران منسوب به جریان حزب بعث به کنسولگری ایران در این کشور حمله کردند که به دنبال اهداف خاص خود هستند.

وی با بیان اینکه دشمن قصد دارد آتش فتنه‌ها و آشوب‌ها را در کشور ما روشن نگاه دارد گفت: نیروهای اطلاعاتی کشور باید توجه بیشتری در این زمینه داشته باشند؛ ضمن اینکه مردم ما نیز باید مثل قبل بصیرت و هوشیاری خود را به منصه ظهور بگذارند.

امام جمعه همدان تأکید کرد: معتقدیم نیروهای اطلاعاتی زحمات بسیاری را برای حفظ امنیت کشور متحمل می‌شوند که این مهم جای قدردانی دارد اما به نظر می‌رسد باید در برخی موارد توجه بیشتری شود.

برنامه‌ریزی همه‌جانبه دشمن برای ایجاد فتنه در کشور 

وی با بیان اینکه در همین اتفاقات اخیر کشور گزارش‌هایی مبنی بر مسلح بودن برخی اشرار رسید گفت: در این زمینه جریان اطلاعات باید خیلی قوی‌تر عمل کرده و از نفوذ تسلیحات نظامی به داخل کشور پیشگیری کند.

شعبانی با اشاره به برنامه‌ریزی همه‌جانبه دشمن برای ایجاد فتنه در کشور تأکید کرد: انتظار بر این است نیروهای اطلاعاتی در داخل کشور بیشتر توجه داشته باشند.

وی با اشاره به حضور پرشور مردم در دفاع از انقلاب و مقابله با آشوبگران گفت: باید قدردان  مردم همیشه در صحنه و بصیر بود که در هر شرایطی مدافع انقلاب اسلامی و خون شهدا هستند.

امام جمعه همدان در ادامه با اشاره به سهمیه بندی بنزین تأکید کرد: قرار بود یارانه‌ ناشی از اجرای این طرح به حساب مردم واریز شود اما در این زمینه مشکلاتی ایجاد شده که از دولتمردان تقاضا داریم به وعده‌ خود عمل کنند.

 منابع حاصل از سهمیه‌بندی بنزین به سمت محرومان هدایت شود

وی ادامه داد: اظهار نظرهای متفاوت باعث نگرانی مردم شده که این موضوع را در مراجعه مردمی به دفتر امام جمعه می‌بینیم، مردم معتقدند یارانه‌ها واریز نشده و از طرفی گرانی‌هایی هم در بازار اعمال شده که نیاز به مدیریت دارد.

شعبانی گفت: اظهارنظرهای مسوولان نباید به این نگرانی‌ها دامن بزند که ادامه این روند ممکن است منجر به افزایش شکاف بین طبقات شود.

وی با تأکید بر اینکه منابع حاصل از سهمیه‌بندی بنزین باید به سمت محرومان و افراد نیازمند هدایت شود اظهار کرد: مبالغ باید به سمت محرومیت‌زدایی رفته و مردم را از نگرانی خارج کند.

امام جمعه همدان با بیان اینکه امیدواریم این مسئله در استان همدان مدیریت شود گفت: تصمیمات بزرگی در کشور گرفته می‌شود که مسوولان دست‌اندرکار باید مسئولیت آن را بپذیرند و اثرات آن را مدیریت کنند.

وی با بیان اینکه گاهی مردم گلایه دارند چگونه باید اعتراض خود را عنوان کنند افزود: یکشنبه هفته آینده «روز مجلس» است و چقدر امسال جای آیت‌الله مدرس در مجلس خالی است.

شعبانی دغدغه آیت‌الله مدرس را مردم و خدمت به آنها عنوان کرد و افزود: انتظار از نمایندگان این است همه آنها مدرس باشند و صدای مظلومان جامعه.

وی گفت: انتخابات مجلس نزدیک است، مردم باید بدانند اتفاقاتی که در جامعه به وقوع می‌پیوندند محصول انتخاب آنهاست، پس باید هوشیارانه انتخاب کنند.

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه انتخابات اسفندماه اولین انتخابات بعد از بیانیه گام دوم انقلاب است گفت: این انتخابات از حساسیت بالایی برخوردار است و باید با حضور پرشور مردم و البته از روی تحقیق و آگاهی در انتخاب برگزار شود.

وی در ادامه با اشاره به مقام بالای حضرت عبدالعظیم(ع) زیارت ایشان را همطراز با زیارت اباعبدالله(ع) دانست و تأکید کرد: ایشان مورد تایید اهل بیت(ع) بود که در راه دین نیز مجاهدت‌های بسیار کرد و در این مسیر نیز به شهادت رسید.

شعبانی در پایان روز نیروی دریایی ارتش را گرامی داشت و با قدردانی از این دریادلان، از زحمات اعضای ستاد نماز جمعه نیز در خدمت به مردم و برگزاری نماز جمعه تقدیر کرد.
منبع:فارس

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت