وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 5 آذر 1398 ساعت 23:56   |   کد مطلب: 38291
نماینده ولی‌فقیه در همدان با قدردانی از مجاهدت‌های سردار مهدی فرجی گفت: قدردانی از رزمندگان و ایثارگران باید به فرهنگی فراگیر تبدیل شود.

به گزارش نافع، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی عصر امروز در مراسم تقدیر از سردار مهدی فرجی جانشین سپاه انصارالحسین (ع) و از بسیجیان و مدافعان حرم استان همدان با بیان اینکه این جلسه نشان از توجه به جریان بسیج، جهاد، ایثار و شهادت دارد اظهار داشت: این ارج‌گذاری را باید تبدیل به یک فرهنگ در جامعه کنیم و این نیاز امروز ماست.

وی با بیان اینکه بیشتر اوقات تنها از عزیزانی که از دست می‌دهیم یاد می‌کنیم خاطرنشان کرد: امیدواریم معاصر بودن حجابی را ایجاد نکند تا نتوانیم قدردان نعمت‌های موجود در جامعه باشیم و باید به فرهنگ اصیل خودمان که قدردانی از زحمات کسانی که در محضرشان هستیم بازگردیم.

شعبانی افزود: اگر زحمات این افراد در جبهه‌های مختلف خصوصا در جبهه مقاومت نبود بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب در داخل کشور و در همدان و کرمانشاه باید با داعش می جنگیدیم و امنیتی نداشتیم.

وی با تاکید بر اینکه همه مردم باید به این نکته مهم امنیتی توجه کنند یادآور شد: در همین اغتشاشات اخیر نیز بسیار دشمن تلاش کرد تا امنیت کشور را بر هم بزند اما باز هم این مدافعان حرم که در آنجا مدافع حرم حضرت زینب(س) بودند و اینجا به عنوان مدافع حرم اهل بیت(ع) از امنیت کشور دفاع کردند.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان تصریح کرد: جمهوری اسلامی یک اندیشه برخواسته از تفکر اهل بیت(ع) است و لذا این جا نیز حریم اهل بیت(ع) است و به همین دلیل است که امام خمینی(ره) بارها بر حفظ جمهوری اسلامی تاکید داشتند.

وی با تشکر از اقدامات نیروهای امنیتی و انتظامی و بسیج خاطرنشان کرد: اینکه بعد از گذشت چهل سال با وجود تمام نقشه‌ها و فتنه‌های دشمنان باز هم ایران اسلامی سربلنداست به دلیل زحمات این عزیزان است.

امام جمعه همدان با اشاره به مراسم تقدیر از این فرمانده بسیجی یادآور شد: امیدواریم این حرکت خود به عنوان فرهنگی حداقل در استان همدان تبدیل شود که قدردان این عزیزانی باشیم که آنها ثروت ها و سرمایه‌های اجتماعی ما هستند.

وی در پایان با تاکید بر لزوم قدردانی از نعمت امنیت در کشور ابراز داشت: به یاد داشته باشیم که هیچگاه جنگ بین حق و باطل تمامی ندارد اما دعا می‌کنیم که خدای متعال جامعه شیعه و برادران اهل سنت را از دست تفکرات تکفیری نجات دهد.

«سردار فرجی» مصداق بارز مدیریت جهادی‌است

سردار مظاهر مجیدی فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) در این مراسم با تبریک هفته بسیج اظهار داشت: یکی از نزدیک‌ترین افراد به شهید حسین همدانی شخص فرجی بود و این ارتباط متعلق به چند سال اخیر نیست بلکه مربوط به 30 سال گذشته است.

وی با اشاره به مراسم تقدیر از سردار فرجی خاطرنشان کرد: اگر امروز به اینجا آمده‌ایم در راستای فرهنگی دور هم جمع شده‌ایم که بچه‌های رزمنده از جمله سردار فرجی آن را ایجاد کرده‌اند.

مجیدی افزود: اگر از بنده بپرسند که فردی را به عنوان مصداق بارزی از مدیریت جهادی نام ببر قطعا باید نام مهدی فرجی را اعلام کنم.

وی با بیان اینکه وجود روحیه جهادی در وجود سردار فرجی از ویژگی‌های اصلی این فرمانده بسیجی است ابراز داشت: امروز در هفته بسیج دور هم جمع شده‌ایم تا از یک مصادق بسیجی بارز به نام سردار فرجی تقدیر کنیم.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) تاکید کرد: سردار فرجی در غالب‌های سازمانی نمی‌گنجد و هر جا که احساس می‌کند در آن جا مشکلی وجود دارد چه در زمینه جهادی و یا فرهنگی وارد عمل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سردار فرجی در مراسم تشییع پیکر شهدا بسیار فعال است یادآور شد: زمانی که اعلام می‌شود شهیدی به همدان خواهد آمد ایشان تا زمانی که مراسم خاکسپاری این شهید برگزار نشود و با خانواده او دیدار نکند آرام نخواهد نشست.

مجیدی تصریح کرد: ایشان به قدری نسبت به خانواده شهدا حساس هستند که فرزندان شهدای مدافع حرم زمانی که فرجی را می‌بینند انگار که پدر خود را دیده اند و ایشان را با نام کوچک صدا می‌زنند.

وی با بیان این که سردار فرجی با تمام وجود برای انقلاب اسلامی وقت گذاشته است اظهار داشت: در اینجا باید از خانواده ایشان نیز تشکر کنیم که در تمام این سال ها همراه و یاور سردار فرجی بوده‌اند.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) در پایان تاکید کرد: اگر روحیه جهادی امثال سردار فرجی را در کشور داشتیم بسیاری از مشکلاتی را که در مسائل اقتصادی با آن روبه‌رو هستیم برطرف می‌شد.
منبع:تسنیم

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت