وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 4 آذر 1398 ساعت 07:38   |   کد مطلب: 38271
معاون فرهنگی سازمان بسیج جامعه زنان کشور با بیان اینکه مقابله با جنگ نرم مجاهدت می‌خواهدگفت: دشمن را باید رسوا کرد، در این راستا نباید کوتاهی کرد.

به گزارش نافع، معصومه حکیمیان در یادواره ۳۳۴ زن شهید در استان همدان اظهار کرد: یادواره‌هایی که برای شهدا برگزار می‌شود مانند روضه‌های اهل بیت (ع) به انسان معرفت می‌دهد.

وی با بیان اینکه چند سالی است با سه مفهوم «تفکر بسیجی»، «دفاع مقدس» و «جنگ نرم» سروکار داریم و وقتی در مورد ریشه تاریخی آنها صحبت می‌کنیم اکثراً تاریخ نزدیکی را دارند گفت: تاریخ دفاع مقدس رایج شده و هشت سال است، تاریخ تفکر بسیجی را هم پنجم آذرماه سال ۵۷ عنوان می‌کنند.

معاون فرهنگی سازمان بسیج جامعه زنان کشور خاطرنشان کرد: در مورد تاریخ جنگ نرم وقتی سوال می‌شود به ورود شبکه‌های اجتماعی و عمر شبکه‌های ماهواره‌ای بعد از جنگ و انقلاب اسلامی اشاره می‌شود و اگر خیلی تاریخ را به عقب ببریم دوران صدر اسلام را هم مطرح می‌کنند.

وی به تبیین این سه مفهوم پرداخت و گفت: در مورد تفکر بسیجی مقام معظم رهبری در همایشی که در مصلای تهران برگزار شد، تعریف جدیدی داشتند و فرمودند «هرکس در این کشور دستی در دست دشمن نداشته باشد و دوستدار این ملت، کشور و نظامش باشد بسیجی است».

حکیمیان تاکید کرد: مقام معظم رهبری در مورد بسیج به اینکه فرمی پر شود توجه ندارند هرچند فرموده‌اند «بسیج قلعه است و باید این قلعه را محکم نگه داشت» اما گفتمان عمومی ایشان نگاه جامعی به بسیج است.

وی با اشاره به قسم محکم شیطان با این عنوان که «خداوندا! به عزت خودت قسم کل نسل آدم را به گمراهی می‌کشانم جز مخلصین» گفت: شیطان در این قسم برایی گمراهی نگفته که جز دست‌اندرکاران، علما، مسوولان و... بلکه گفته است جز مخلصین، یعنی ناخواسته نقطه ضعف خود را به ما نشان داده است.

معاون فرهنگی سازمان بسیج جامعه زنان کشور با تاکید به اینکه هر انسانی اگر چوب شیطان را بخورد به خاطر فاصله گرفتن از منش اخلاص بوده و اگر جایی کار ما پیش رفته باز هم به خاطر اخلاص بوده است افزود: اگر جایی زمین خورده‌ایم به  خاطر نبودن اخلاص و نه نبودن بودجه بوده است چراکه در هشت سال دفاع مقدس وضع بودجه، امکانات و فضای بین‌المللی خوبی به نسبت امروز نداشتیم اما آن روزها بر دشمنان غلبه کردیم.

وی با اشاره به اینکه مشکل این مسائل نیست و تنها نبودن اخلاص مطرح است خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم فرزندان خوبی تربیت کنیم باید یاد دهیم بنده خدا باشند و کار را فقط برای خدا انجام دهند.

حکیمیان با بیان اینکه متاسفانه به خاطر عوارض جنگ نرم امروز خیلی از کارهای افراد و حتی شاید نمازشان برای خدا نیست گفت: زمانی که شیطان قسم خورد جنگ نرم شروع شد و با آغاز جنگ نرم، دفاع مقدس نیز آغاز شد.

«بسیج باید جهانی شود» یعنی کار برای خدا باید جهانی شود

وی با اشاره به اینکه مدت زمان هشت سال دفاع مقدس، نقطه طلایی است چراکه دفاع مقدس پدیده‌ای به وسعت تاریخ است و همچنان که جنگ نرم به عنوان طولانی‌ترین و وسیع‌ترین جنگ عالم پدیده به وسعت تاریخ است افزود: در این راستا تفکر بسیجی نسخه شفابخش جهان و نه ایران و اسلام است.

حکیمیان با بیان اینکه امام(ره) سال 67 فرمودند که بسیج باید جهانی شود یعنی کار برای خدا باید جهانی شود گفت: شیطان از روز اول وقتی کار خود را شروع کرد با فرمول تفرقه پیش رفت که بین دو تا پیغمبرزاده «هابیل» و«قابیل» و نه من و شما بود.

وی با اشاره به اینکه فرمول عملیات شیطان از روز اول تفرقه بوده و تا امروز تغییر نکرده است افزود: هرجا سخنی و نوشته‌ای می‌بینید که دید مسلمان و مومنان و آزادگان را شقه می‌کند یا شیطان و یا عامل آن ورود کرده است.

معاون فرهنگی سازمان بسیج جامعه زنان کشور با طرح این سوال که چرا تفرقه به نفع شیطان است گفت: خداوند فرمولی داده‌ که دست خداوند با جماعت است، وقتی تفرقه باشد دست خداوند در میان نخواهد بود.

وی با اشاره به اینکه در طول تاریخ بشر انبیای الهی به عنوان بزرگ بسیجیان عالم با حیله‌های شیطان جنگیدند و برخی شهید شدند و برخی تا آخرین مراحل پیش رفتند و نوبت به نبی مکرم اسلام و اهل بیت(ع) پاک ایشان رسید افزود: در طول تاریخ جنگ‌های سختی بین حق و باطل رخ داده است اما نباید فراموش کنیم که سالها پشت تمام این جنگ‌های سخت جنگ نرم بود.

حکیمیان با بیان اینکه به عنوان مثال ۴۰ سال جنگ نرم معاویه، نوه پیامبر گرامی اسلام را به قتلگاه نینوا کشاند خاطرنشان کرد: ریشه تمام جنگ‌های سخت جهان جنگ نرم بوده و اصلا دعوا بر سر این موضوع است.

وی با اشاره به اینکه دعوا برسر مرز جغرافیایی، حکومت و یا یک جناح نیست بلکه بر سر حق و باطل است گفت: دفاع مقدس حضرت فاطمه(س) که در مقابل انحراف دین پدرشان اتفاق می‌افتاد، زمینه‌ساز حماسه‌های مکتب اسلام شد.

خود را از مکر دشمن ایمن ندانیم

معاون فرهنگی سازمان بسیج جامعه زنان کشور با بیان اینکه حماسه فاطمی سرچشمه حماسه حسینی و حماسه حسینی نیز سرچشمه حماسه‌های تاریخ اسلام شد و حماسه امام(ره) ریشه در حماسه امام حسین(ع) دارد افزود: حماسه مقاومت، یعنی دفاع مقدسی که ما رزمندگانش هستیم ریشه در حماسه فاطمی دارد.

وی با تاکید به اینکه میزان، حضرت فاطمه(س) و اباعبدالله (ع) است گفت: مقابله با جنگ نرمی که بیداد می‌کند و جهان را به بیچارگی می‌کشاند مجاهدت می‌خواهد.

حکیمیان با بیان اینکه هزاران نفر امام حسین(ع) را برای دفاع از حق در مقابل باطل دعوت کردند اما ۷۲ نفر به موقع رسیدند افزود: خود را از مکر دشمن ایمن ندانیم چون وقتی فکر می‌کنیم در صراط مستقیم حرکت می‌کنیم چاله حفر است و شیطان ما را به دام خود می‌اندازد.

وی با اشاره به اینکه اخلاص نسخه شفابخش و آبروی بسیج است و بسیح لشکر مخلص خداست و این شعار نیست گفت: در دفاع مقدس به قدمت تاریخ، رزمنده جنگ نرم هستیم اما خیلی از ما دیر می‌رسیم چون نتایج اینطور نشان می‌دهد.

معاون فرهنگی سازمان بسیج جامعه زنان کشور خاطرنشان کرد: اگر به موقع می‌رسیدیم انبوهی از فجایع اجتماعی نبود، در اصل دیر رسیده‌ایم و یا در حال دیر رسیدن هستیم.

وی با اشاره به اینکه همه ما مسوول هستیم افزود: در جنگ تحمیلی مادری به تک فرزند ۱۴ ساله‌اش گفت نرو این شهید پاسخ داد «اگر نروم صدام شهرهای ما را می‌گیرد» آنجا بود که وظیفه جنگ را برخود دانست و ما نیز باید این راه را پیش رویم.

حکیمیان با تاکید به اینکه جنگ نرم را یا یکایک ما شکست می‌دهیم و یا هیچکس گفت: باید با وحدت و نگاه همه‌جانبه وارد کار شد.

وی با اشاره به اینکه بروز آسیب‌های اجتماعی نظیر اعتیاد و فجایع اخلاقی ریشه در جنگ نرم دارد گفت: دعوا بر سر حق و باطل از ابتدای خلقت شروع شده و سه جریان تفکر بسیجی، دفاع مقدس و جنگ نرم کنار هم قرار گرفته‌اند.

معاون فرهنگی سازمان بسیج جامعه زنان کشور با بیان اینکه ۲۰۰ سال قبل هفت شیطان‌پرست یهودی‌ دور هم جمع شدند و ۲۴ خط مطلب نوشتند و بلایی به جان بشریت آوردند افزود: در بند آخر این متن نوشتند که ما تمام کارها را برای تسلط بر جهان انجام می‌دهیم.

در وانفسای امروزی که دشمن به راه انداخته همه باید پای کار باشیم

وی با اشاره به اینکه با اجرای ۲۴ بند، جنگ‌زده‌ترین کشور جهان در حوزه جنگ نرم خود آمریکاست گفت: مردم آمریکا نه استقلال دارند و نه آزادی چون یک عده تصمیم گرفته بودند حاکمان جهان شوند و تاکنون حداقل آمریکا مستعمره آنهاست.

حکیمیان بیان کرد: با آمریکای مستعمره طرف هستیم که اختیاری از خود ندارد چراکه رئیس جمهوری برای آنجا انتخاب می‌شود که صهیونیست‌ها بخواهند و با کشوری می‌جنگد که باز هم او بخواهند، خود را به هر سمتی می‌رود که صهیونیست‌ها بخواهند.

وی تاکید کرد: بزرگترین قربانی جنگ نرم آمریکاست چون تا ۸۰ سال قبل بر اساس بند هشت قانون اساسی این کشور اگر کسی مشروب می‌خورد زندان می‌رفت و اگر کسی فجایع اخلاقی مرتکب می‌شد دارش می‌زدند اما پنج سال قبل زن قاضی را به جرم اینکه عقد نامشروعی را برگزار نکرد به زندان انداختند و این یعنی قربانی.

معاون فرهنگی سازمان بسیج جامعه زنان کشور با بیان اینکه برای ایران نیز همین نقشه را دارند گفت: پروتکل آنها را بخوانید و برای فرزندان و اطرافیان خود بگویید همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند دشمن را باید رسوا کرد، در این راستا نباید کوتاهی کرد.

وی عنوان کرد: در وانفسای امروزی که دشمن به راه انداخته همه باید پای کار باشیم و برای خدا کار کنیم وگرنه کارخانه تولید گزارش می‌شویم.

حکیمیان با اشاره به اینکه باید به جای تنها ستایش اهل بیت(ع) باید اهل بیت‌شناسی داشته باشیم افزود: ائمه(ع) را می‌ستاییم و خوشحالیم اما آنها را نمی‌شناسیم و باید در این راستا حرکت کنیم.

  انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما