وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 4 آذر 1398 ساعت 07:32   |   کد مطلب: 38268
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لاله‌جین با بیان اینکه 245 کارگاه سفال فاقد گاز شهری در لاله‌جین وجود دارد گفت: برخی از کارگاه‌ها نیاز به تعریض و برخی استحکام بنا ندارند که متاسفانه خود کارگاه‌داران کوتاهی می‌کنند.

محمدرضا قادری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما در خصوص نبود گاز در برخی از کارگاه‌های سفال لاله‌جین اظهار کرد: برای گازرسانی به کارگاه‌های سفال هم شهرداری و هم شرکت گاز همکاری لازم را دارند ولی متاسفانه برخی از کارگاه‌ها مشکلات فنی دارند.

وی با بیان اینکه برخی از کارگاه‌ها نیاز به تعریض دارند و برخی نیز استحکام بنا ندارند افزود: متاسفانه کارگاه‌داران در رفع این مشکل کوتاهی می‌کنند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لاله‌جین با بیان اینکه ۲۴۵ کارگاه سفال فاقد گاز شهری در لاله‌جین وجود دارد بیان کرد: این کارگاه‌ها نیز به مرور با مراجعه به ادارات و حل مشکلات فنی اقدام به گازکشی می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه پس از جهانی شدن لاله‌جین کارگاه‌های غیرفعال نیز فعالیت خود را از سر گرفتند گفت: تعدادی کارگاه جدید نیز در شهر لاله‌جین شروع به کار کرد.

قادری با تاکید بر اینکه اگر زمین در شهرک صنعتی لاله‌جین باشد، حدود ۸۰۰ متقاضی ایجاد کارگاه وجود دارد تصریح کرد: با اختصاص زمین به متقاضیان کارگاه‌های جدید سفال شکل می‌گیرد.

وی در خصوص نخاله‌های سفال و سرامیک که در رودخانه قوری‌چای ریخته شده بود بیان کرد: با همکاری شهرداری و امور آب و فرمانداری نخاله‌ها از این رودخانه جمع‌آوری شد و برای بازیافت به یک شرکت خصوصی واگذار شد.

منبع:فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت