وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 3 آذر 1398 ساعت 09:23   |   کد مطلب: 38260
معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست همدان گفت: هوای همدان در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

به گزارش نافع، عادل عربی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: شاخص کیفی هوا ۱۴۰ میکرون است که این وضعیت برای گروه های حساس نظیر کودکان، بانوان باردار، بیماران تنفسی و قلبی ناسالم است.

وی اضافه کرد: این گروه از افراد در چنین وضعیتی نباید در معابر عمومی تردد کنند همچنین ورزشکاران نیز باید از فعالیت ورزشی در فضای باز پرهیز کنند.

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست همدان گفت: با توجه به سرد شدن هوا و خالی بودن آسمان از ابر، پدیده وارونگی دما یا هوا رخ داده و تا زمان وجود این وضعیت، آلودگی هوا رفع نمی‌شود.

عربی اظهار داشت: در صورت وزش باد و وجود ابر در داخل آسمان آلودگی هوا رفع می شود.

وی بیان کرد: تردد خودروها و آلودگی هایی ناشی از سوخت حامل های انرژی در این وضعیت زمینه ای برای آلودگی هوا شده هر چند تردد خودرو در دیگر روزها نیز وجود دارد اما وارونگی هوا از بالا رفتن گرد و غبار جلوگیری کرده است.

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست همدان گفت: هم اینک وضعیت کیفی هوا بر اساس دستگاهی که در میدان پروانه ها نصب شده ارزیابی می شود در حالیکه باید در ۲ نقطه دیگر از شهر همدان نیز این دستگاه ها نصب و میانگین داده های آنها بررسی شود.

عربی افزود: دولت توان تامین هزینه مورد نیاز برای خرید این دستگاه ها را ندارد که امیدواریم شهرداری اعتباری برای خرید این دستگاه ها را در بودجه سال آینده این نهاد بگنجاند.

منبع:ایرنا

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت