وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 28 آبان 1398 ساعت 13:54   |   کد مطلب: 38240
رییس اداره حفاظت محیط‌زیست رزن گفت: سه قاچاقچی شاهین که قصد شکار و فروش این پرنده در کشورهای حاشیه را داشتند در منطقه «سردرود» رزن دستگیر شدند.

به گزارش نافع، مجید اسکندری روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: پس از گشت زنی یگان حفاظ محیط‌زیست مشخص شد چند تن با حفر سه گودال و پنهان شدن در آن درصدد شکار پرنده شکاری هستند.

وی توضیح داد: این افراد اقدام به کندن چاله هایی با گنجایش پنهان شدن چند نفر در زیر زمین کرده و روی آن را با قرار دادن چند سوراخ برای دیده‌بانی پوشانده بودند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست رزن گفت: قاچاقچیان با بستن پای چند قطعه کبوتر، آنها را در سطح پایین پرواز داده تا پرندگان شکاری برای شکار آنها بر روی زمین فرود آمده و آنها با کشیدن توری که پهن کرده اند، آنها را به دام بیاندازند.

اسکندری بیان کرد: همچنین آنها پای چند قطعه قرقی یا دلیجه را به تور بسته بودند و با پرواز دادن آنها در ارتفاع پایین ، درصدد جلب توجه دیگر پرندگان شکاری کرده تا با فرود آمدن آنها در کنار قرقی، بتوانند آنها را به دام بیاندازند.

وی افزود: تیم های یگان حفاظت رزن برای مدتی نظاره گر تخلف آنها بوده و در یک فرصت برای دستگیری این افراد اقدام می کنند که وقتی قاچاقچیان خود را در محاصره می بینند اقدام به آزاد کردن قرقی های در بند می کنند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست رزن اظهار داشت: این سه متخلف که ساکن استان های جنوبی کشور هستند دستگیر و پس از تشکیل پرونده کیفری تحویل مرجع قضایی رزن شدند.

اسکندری گفت: این افرا ابتدا مدعی بودند که در حال شکار کبوتر بودند اما وقتی با مستندات مواجه شدند به جرم خود مبنی بر استفاده از کبوتر و دلیجه برای جلب پرندگان شکاری و شکار آنها اعتراف کردند.

وی درباره علت زنده گیری شاهین توضیح داد: این پرنده شکاری کمیاب، متقاضی زیادی در کشورهای حاشیه خلیج فارس دارد، چرا که برای شکار آنها را دست آموز و تربیت می‌کنند.
انت

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت