وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 25 آبان 1398 ساعت 09:33   |   کد مطلب: 38205
استاندار همدان با بیان اینکه افزایش قیمت سوخت با هدف اجرای عدالت صورت گرفته و تاثیری بر نرخ دیگر اقلام و کالاهای مصرفی مردم ندارد گفت: با هر نوع سوء استفاده و گرانفروشی به بهانه افزایش قیمت بنزین برخورد جدی می‌شود.

سید سعید شاهرخی در گفت‌وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه افزایش قیمت سوخت با هدف اجرای عدالت صورت گرفته و تاثیری بر نرخ دیگر اقلام و کالاهای مصرفی مردم ندارد اظهار کرد: با هر نوع سوء استفاده و گرانفروشی به بهانه افزایش قیمت بنزین برخورد جدی می شود.

وی با اشاره به اینکه منابع حاصل از اجرای طرح هدفمندی و اصلاح قیمت سوخت به ۱۸ میلیون خانوار و ۶۰ میلیون نفر در کشور پرداخت خواهد شد و ریالی از آن به خزانه دولت واریز نمی‌شود افزود: از این ماه منابع حاصل از اجرای طرح یاد شده به صورت پیش پرداخت به حساب خانواده‌ها واریز می شود.

 استاندار همدان در ادامه به فواید اصلاح قیمت بنزین اشاره کرد و گفت: جلوگیری از قاچاق سوخت، صرفه جویی در مصرف بنزین و بهبود معیشت مردم از فواید این اتفاق است که با تدبیر دولت اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در این طرح فقط قیمت بنزین اصلاح شده و سی ان جی و گازوئیل به قیمت قبل عرضه می‌شود تصریح کرد: سهمیه وسایل نقلیه در کارت‌های سوخت موجود است و کارت‌های سوخت جدید نیز از این سهمیه بهره‌مند هستند.

شاهرخی از وجود ۷۰۰ هزار کارت سوخت آماده تحویل به متقاضیان در اداره‌های پست استان خبر داد و افزود: آمادگی صدور ۳۰ هزار کارت سوخت برای متقاضیان جدید نیز  فراهم شده است.

وی با بیان اینکه زیرساخت‌های لازم برای توزیع کارت سوخت تامین شده است بیان کرد:  به منظور دسترسی سریعتر مردم برای تهیه کارت سوخت باجه‌های پستی افزایش یافته است تا شهروندان با مشکلی در این زمینه روبرو نشوند.

استاندار همدان تأکید کرد: سهمیه سوخت ناوگان حمل و نقل در این طرح دیده شده و هیچ دلیل منطقی و محاسباتی برای افزایش قیمت کرایه در حمل و نقل درون‌شهری و برون‌شهری وجود ندارد ضمن اینکه این موضوع به دقت رصد می‌شود.
منبع:فارس

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت