وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 20 آبان 1398 ساعت 22:32   |   کد مطلب: 38159
مدیر روابط عمومی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان:
عمده گازمایع به مصرف سوختگیری خودرو می‌رسد
رئیس روابط عمومی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان با تأکید بر اینکه امسال دو درصد بیشتر از سهمیه استان گاز مایع تأمین شده است، گفت: در سالجاری سهمیه گاز مایع استان همدان ۲۶۰۵ تن بوده در حالیکه در حال حاضر ۲۶۶۱ تن گاز مایع تهیه و تأمین شده است.

احمد شیرانی در گفت‌وگو باخبرنگارما، با بیان اینکه هیچ‌گونه کاهش سهمیه گاز مایع در شهرستان‌های استان نداشته‌ایم، افزود: گاز مایع LPG استان بیش از نیاز تأمین شده و تحویل شرکت‌های توزیع کننده داده شده است.

وی با تأکید بر اینکه بخشی از سهمیه گاز مایع استان در جای دیگری مصرف می‌شود، افزود: در استان همدان هشت شرکت توزیع کننده گاز مایع فعالیت دارند که شرکت پخش فرآورده‌های نفتی گاز مایع را به این شرکت‌ها تحویل می‌دهد اما متأسفانه مشاهده شده که به جای اینکه به دست مصرف کننده اصلی برسد در جاهای دیگری از جمله سوختگیری خودروها مصرف می‌شود.

شیرانی با اشاره به اینکه در سطح استان همدان ۳۹۹۱ مشترک سیلندر گاز مایع وجود دارد، ادامه داد: چهار سیلندر ۱۱ کیلویی برای مصرف یک ماه هر خانوار درنظر گرفته شده و شرکت ها مکلف هستند سیلندرهای گاز مایع را به مصرف‌کنندگانی که مشخص شده، برسانند.

رئیس روابط عمومی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان با بیان اینکه بخشی از گاز مایع در سوختگیری خودروها استفاده می‌شود، یادآور شد: زمانی که قیمت فرآورده‌های سوختی نوسان قیمت داشته باشند سوخت دیگری در سبد مصرفی قرار می‌گیرند اما مشخص نیست در حالیکه قیمت بنزین کمتر از آب آشامیدنی است گاز مایع چه جاذبه‌ای برای مصرف دارد.

وی افزود: در سهمیه گاز مایع استان ایزوگام ساختمان‌ها هم پیش‌بینی شده اما متأسفانه عمده گاز مایع استان در خودروها و مصارف دیگری که ما اطلاع نداریم مصرف می‌شود که لازم است دستگاه‌های نظارتی توجه بیشتری در نظارت بر عملکرد شرکت‌های توزیع کننده گاز مایع استان داشته باشند.

شیرانی درباره کاهش سهمیه گاز مایع شهرستان ملایر نیز اظهار کرد: در شهرستان ملایر سهمیه گاز مایع افزایش ۲۵ درصدی داشته به‌طوریکه در مهرماه ۳۴۰ تن برداشت گاز صورت گرفت در حالیکه خانوارهای مصرف کننده گاز مایع این شهرستان ۱۳۳ خانوار است.

وی خاطرنشان کرد: در سهمیه گاز مایع ملایر اگر بحث‌های شیره‌پزی و ایزوگام ساختمان‌های در حال ساخت نیز درنظر گرفته شود که باز هم به سهمیه داده شده به این شهرستان نمی‌رسد بنابراین باید به نحوه توزیع در این شهرستان توجه بیشتری شود.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما