وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 18 آبان 1398 ساعت 17:20   |   کد مطلب: 38144
فرماندار شهرستان تویسرکان از برگزاری «دورهمی با طعم کتاب» در تویسرکان خبر داد و کتابخانه شخصی خود را به کتابخانه‌ها اهدا کرد.

به گزارش نافع، ظهر امروز در آستانه هفته کتاب فرماندار با همراهی جمعی از مسئولان از کتابخانه تخصصی کودک عترت و شهید مدنی این شهرستان بازدید کرد.

فرماندار تویسرکان در این برنامه با اشاره به وجود کتابخانه تخصصی کودک عترت به عنوان تنها کتابخانه کودک در استان همدان و حتی غرب کشور اظهار کرد: فعالیت کتابخانه عترت در راستای آشناسازی کودکان به منظور فرهنگ مطالعه به ویژه فرهنگ بومی در قالب قصه‌گویی قابل تحسین و تقدیر است.

سیدرسول حسینی با تاکید بر اهتمام ویژه به منظور حفظ فرهنگ آداب و رسوم مختص شهرستان افزود: انتقال فرهنگ‌های خاص و بومی شهرستان به زبان قصه توسط قصه‌گوی کودک ماندگاری و پویایی تاثیرگذاری بسیار بالایی در جامعه دارد.

وی با بیان اینکه تلاش شود فرهنگی چون زبان و لهجه دستخوش آسیب نشود تاکید کرد: کتابخانه‌های عمومی در معرفی و ترغیب کودکان و نوجوان به مطالعه و آگاهسازی نسبت به تاریخ، فرهنگ و... نقش قابل توجهی را ایفا می‌کنند.

فرماندار تویسرکان تحقیق و پژوهش را یک امر تاثیرگذار در امور زندگی دانست و بیان کرد: ناآگاه بودن نسبت به مسائل زندگی در حوزه‌های مختلف نشات گرفته از عدم مطالعه است، همه از جمله اهالی رسانه باید در اطلاع رسانی و تشویق جامعه به سمت و سوی مطالعه با جدیت ورود کنند.

وی با تاکید بر اینکه نباید اجازه دهیم بین نسل دیروز و امروز در حوزه کتاب و کتابخوانی گسست ایجاد شود گفت: فعالیت کتابخانه عمومی از سال تویسرکان از سال ۴۳ و جایگاه فرهنگ بالای این شهرستان در استان همدان نسبت به شهرستان‌های دیگر و... همه نشان از توجه و همت گذشتگان و بزرگان فرهنگی دارد که باید حفظ و ارتقای آن مدنظر ما هم باشد.

حسینی از وجود ۹۴ هزار نسخه کتاب و عضویت بیش از ۶ هزار و ۴۰۰ نفر در ۹ کتابخانه عمومی تویسرکان سخن گفت و اضافه کرد: بنده کتابخانه عمومی خود را با ۱۵۰ تا ۲۰۰ نسخه کتاب به کتابخانه‌های عمومی شهرستان تویسرکان هدیه می‌دهم.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی تویسرکان نیز از اجرای بیش از ۱۵۰ برنامه به مناسبت هفته کتاب در این شهرستان خبر داد و گفت: ویژه‌برنامه «دورهمی با طعم کتاب» در هفته کتاب با حضور مسوولان شهرستان برگزار می‌شود.

مهدی کریمی با اشاره به نشست خبری و تور رسانه به منظور بازدید اهالی رسانه شهرستان از کتابخانه‌های عمومی افزود: تویسرکان به لحاظ زیربنای کتابخانه ای نسبت به جمعیت رتبه نخست استان را دارد.

منبع:فارس

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت