وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 18 آبان 1398 ساعت 23:33   |   کد مطلب: 38140
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همدان گفت: در مجموع ۲۱ هزار واحد مسکن روستایی در سطح استان در حال بهسازی و بازسازی است که بخش عمده آن متعلق به ملایر است.

به گزارش نافع، حسن ظفری روز شنبه در جلسه اعضای شورای اداری شهرستان ملایر اظهار داشت:  از مجموع اعتبارات و تسهیلات بهسازی و بازسازی مسکن روستایی ۱۸۷ میلیارد تومان به شهرستان ملایر اختصاص یافت که امسال رشد قابل ملاحظه‌ای در تخصیص اعتبارات عمرانی داشتیم.

وی افزود: حدود یک‌هزار و ۲۶۴ واحد از ۱۲ هزار فقره سهمیه بهسازی و از ۹ هزار فقره بازسازی ارزیابی شده، حدود یک‌هزار و ۷۶۴ واحد مختص ملایر است که در این حوزه استان همدان به یک کارگاه عمرانی تبدیل شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همدان ادامه داد: سال گذشته سقف اعتبارات طرح‌های عمرانی استان از محل استانی و ملی و قیر اعتبارای حدود ۸۳ میلیارد تومان بود که صد درصد آن تخصیص یافت و رقم این اعتبارات در سال جاری به بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان رسید.

ظفری توجه دولت به بخش روستایی را ویژه دانست و گفت: سهم ملایر از این اعتبارات قابل ملاحظه است که امیدواریم در گذر زمان بتوانیم این اعتبارات را جذب کنیم.

وی ادامه داد: از محل اعتبارات ملی امسال چهار میلیارد تومان برای بازسازی طرح‌های عمرانی به شهرستان ملایر اختصاص یافت.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همدان گفت: افزون بر این تاکنون هشت میلیارد تومان اعتبار از محل ملی، استانی و قیر اعتباری به این شهرستان اعلام شد که تخصیص قیر اعتباری تاکنون ۳۰ درصد است و در صورت تخصیص، رقم این اعتبارات به بیش از ۱۲ میلیارد تومان می‌رسد.

[شورای اداری شهرستان ملایر]

۷۰ واحدهای خسارت دیده در ملایر عقد قرارداد شدند

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ملایر نیز گفت: در خسارت سیلاب فروردین امسال هشت هزار واحد خسارت دیده در این شهرستان ارزیابی شد که یک هزار و ۷۲۱ واحد احداثی و ۲ هزار واحد تعمیری تشخیص داده شد.

داود سوری بیان کرد: تاکنون برای یک هزار و ۷۲۱ واحد پرونده تشکیل شده که عملیات اجرایی این واحدها در حال پیگیری و اجرا است.

وی با بیان اینکه تمامی واحدهای احداثی به بانک های عامل معرفی شده اند ادامه داد: حدود ۷۰ درصد این واحدها موفق به عقد قرارداد شده اند و مابقی مساعدت و همکاری بانک ها را می‌طلبد.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ملایر اظهار داشت: تمامی واحدهای تعمیری نیز به بانک معرفی شده‌اند و عملیات تعمیر آنها به اتمام رسیده است.

سوری افزود: در کنار بازسازی، مقاوم‌سازی مسکن روستایی نیز با سهمیه یک هزار و ۲۶۴ واحد در حال معرفی به بانک و پیگیری است.

وی سهمیه بازسازی مسکن روستایی این شهرستان را ۱۳۶ میلیارد تومان و طرح ویژه مقاوم‌سازی را ۵۱ میلیارد تومان و در مجموع ۱۸۷ میلیارد تومان عنوان و بیان کرد: از محل قیر اعتباری سال گذشته ۲۵ طرح تعریف شد که ۱۹ طرح آن اجرا و آسفالت آنها به اتمام رسیده است.

سوی یادآور شد: سهمیه قیر اعتباری امسال نیز تاکنون به شهرستان ابلاغ نشده است.
منبع:ایرنا
انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت