وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 18 آبان 1398 ساعت 23:25   |   کد مطلب: 38139
مدیرکل راه و شهرسازی همدان گفت: ثبت‌نام طرح اقدام ملی و تولید مسکن در ۱۰ استان کشور از جمله همدان از امروز /شنبه/ آغاز شده است.

به گزارش نافع، حسن ربانی‌ارشد روز شنبه در گفت و گو اختصاصی با خبرنگار ماافزود: بر اساس اولویت‌بندی، متقاضیان همدانی تا انتهای هفته جاری می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی این طرح، درخواست خود را برای خرید خانه ثبت کنند.

وی اضافه کرد: مرحله نخست طرح اقدام ملی و تولید مسکن، در ۱۰ استان سیستان و بلوچستان، همدان، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، قم، چهارمحال و بختیاری، کردستان و گلستان ثبت نام انجام می‌شود.

وی اظهار داشت: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی www.tem.mrud.ir شرط‌های نام‌نویسی در این طرح را مطالعه و اقدام به ثبت نام و بارگذاری مدارک خود کنند.

ربانی‌ارشد با اشاره به اینکه ثبت‌نام برای متقاضیان سه استان از امروز باز شده است، افزود: به منظور تسهیل در امر ثبت نام، هر روز متقاضیان یک استان می‌توانند در این سامانه ثبت‌نام کنند که پیش‌بینی می‌شود این سامانه در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری برای متقاضیان همدانی باز شود.

وی ادامه داد: متاهل بودن، نداشتن خانه توسط خود و همسر، خانه اولی بودن، پنج سال سکونت در شهر مورد نظر و سبز بودن فرم «ج» آن‌ها (استفاده نکردن از تسهیلات و یارانه‌های ارگان‌های دولتی) از شرط‌های لازم ثبت‌نام متقاضیان در این طرح است.

مدیرکل راه و شهرسازی همدان با اشاره به اینکه شهرهایی همچون رزن و کبودراهنگ متقاضیان زیادی برای این طرح ندارند، تاکید کرد: در مرحله نخست برای هر شهر با جمعیت بیش از ۱۰۰ هزار نفر، ۵۰۰ سهمیه، و برای شهرهای کمتر از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت، در مجموع ۲ هزار سهمیه اختصاص یافته است.

وی اضافه کرد: پس از پایان مرحله نخست نام‌نویسی، آمار اولیه تعداد ثبت‌نام کنندگان مشخص و با توجه به نیاز، تعداد سهمیه‌های هر شهر کاهش یا افزایش داده می‌شود.

ربانی‌ارشد افزود: اگر تعداد متقاضیان واجد شرایط شهر همدان زیاد باشد سهمیه خانه‌های طرح اقدام ملی و تولید مسکن این شهر افزایش می‌یابد.

وی گفت: در این طرح زمین به صورت فروش اقساطی و یا فروش ۹۹ ساله به متقاضیان واگذار می‌شود و آن‌ها تنها باید هزینه ساخت را پرداخت کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی همدان ادامه داد: به متقاضیان هر یک از واحدهای مسکونی این طرح بین ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات ۱۲ ساله با سود ۱۸ درصد واگذار می‌شود.

وی اظهار داشت: در طرح اقدام ملی و تولید مسکن شهر همدان، خانه‌های مسکونی در شهرک شهید مدنی و شهرک شهید بهشتی ساخته می‌شود.

بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵ همدان با وسعت نزدیک به ۲۰ هزار کیلومتر مربع، حدود یک میلیون و ۷۵۰ هزار تن جمعیت دارد.

تراکم نسبی ۸۸ نفر در هر کیلومتر مربع، استان همدان را در ردیف یکی از پرتراکم‌ترین استان‌های کشور قرار داده‌است.

تراکم بالای جمعیت در همدان موجب شده تا قیمت مسکن در این شهر نسبت به سایر شهرهای کشور بالاتر باشد.
منبع:ایرنا
انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما