وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 15 آبان 1398 ساعت 09:20   |   کد مطلب: 38107
رئیس اتحادیه فروشندگان پوشاک همدان با بیان اینکه قیمت پوشاک نسبت به سایر کالاها کمتر افزایش قیمت داشته است گفت: قیمت پوشاک نسبت به سال گذشته ۴۰ تا ۵۰ درصد افزایش قیمت داشته اما دلیل آن فروشندگان نیستند بلکه هزینه‌های تمام شده تولید است.

حجت ناصری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما  با بیان اینکه قیمت‌ پوشاک ثبات پیدا کرده است اظهار کرد: سال گذشته دستمزد کارگر ماهیانه بین ۱۰ میلیون تا ۱۱ میلیون ریال بود اما امسال به ۲۰ میلیون ریال رسیده است.

وی با تأکید براینکه هزینه‌های تولیدی‌ها در سال جاری نسبت به سال گذشته دو برابر شده است افزود: با وجود اینکه قیمت ارز کاهش یافته شده، اما هزینه‌ها در اکثر بخش‌های تولید پوشاک دو برابر شده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان پوشاک همدان با اشاره به اینکه قیمت پوشاک نسبت به سایر کالاها کمتر افزایش قیمت داشته است تصریح کرد: قیمت پوشاک نسبت به سال گذشته ۴۰ تا ۵۰ درصد افزایش قیمت داشته است اما دلیل آن فروشندگان نیستند بلکه هزینه‌های تمام شده تولید است.

وی با بیان اینکه افزایش قیمت باعث کاهش توان خرید مردم می‌شود ادامه داد: فروشندگان تمایلی به گرانفروشی ندارند چراکه اگر نتوانند اجناس فصلی خود را به فروش برسانند، مجبور می‌شود در اواخر فصل فروش فوق‌العاده برگزار و اجناس را زیر قیمت به فروش برسانند.

ناصری با اشاره به اینکه افزایش قیمت ارز باعث کاهش واردات شده است خاطرنشان کرد: البته با توجه به تثبیت قیمت‌ها و و کاهش مواد اولیه ممکن است با فرارسیدن سال جدید شاهد رونق بیشتر واردات پوشاک به کشور باشیم.

وی گفت: افزایش قیمت‌ها در پوشاک کمتر از تورم رقم خورده چراکه اگر پوشاک در فصل خود به فروش نرسد در سال آینده از سوی مردم خریداری نخواهد شد.
منبع:فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما