وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 10 آبان 1398 ساعت 16:12   |   کد مطلب: 38087
مدیرکل اوقاف و امور خیریه همدان:
مردم در موقوفات سرمایه‌گذاری کنند
مدیرکل اوقاف و امور خیریه همدان اهالی این استان و افراد متمکن را به سرمایه‌گذاری در موقوفات دعوت‌کرد.

به گزارش نافع، حجت الاسلام حاجی زین‌العابدینی در سخنرانی پیش از خطبه نمازجمعه شهر همدان بیان کرد: این اداره کل از آمادگی برای مشارکت سرمایه گذاران بر روی املاک وقفی برخوردار است.  

وی گفت: وقف یکی از اعمال صالحی است که در دین مبین اسلام بسیار بر آن تاکید شده و اجر و ثواب انسان در صورت صدقه دادن در زمان حیات و صدقه وقفی، بعد از مرگ نیز ادامه دارد. 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه همدان با بیان اینکه تکلیف این مجموعه در سه سرفصل تعریف شده افزود: استان همدان از نظر تعداد موقوفات و املاک وقفی در مقایسه با دیگر استان ها در حد متوسط قراد دارد.

حجت الاسلام زین العابدینی اضافه کرد: اما از نظر شهرستانی رتبه ها مطلوب بوده و به عنوان مثال شهرستان ملایر جزو پنج شهرستان کشور در تعداد املاک وقفی است.

وی اظهار داشت: ۴۵ تا ۴۶ هزار ملک وقفی در همدان وجود دارد که وظیفه این اداره کل حفظ و حراست، سنددار کردن آنها، عمران و آبادانی، مرمت و فراهم کردن زمینه سرمایه گذاری است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه همدان افزود: وظیفه دوم این اداره کل اجرای دقیق نیات واقفان است و بفرموده رهبر فرزانه انقلاب حق نداریم کوچکترین انحرافی از نیت واقف داشته باشیم.

حجت الاسلام زین العابدینی از شهروندان و افرادی که تمکن مالی دارند خواست به صورت فردی و خانوادگی یک سرمایه را وقف کنند به عنوان مثال صنف پزشکان یک موقوفه ایجاد و نیت آن را تعریف کنند.

وی ادامه داد: از محل درآمد موقوفات این استان پنج هزار بسته نوشت افزار به ارزش یک میلیارد تومان امسال خریداری و طبق نیت واقفان بین دانش آموزان نیازمند توزیع شد.
انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت