وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 8 آبان 1398 ساعت 16:47   |   کد مطلب: 38068
امروز پوستر بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و ‌نوجوان در همدان در مدرسه ابتدایی پویندگان شهرک مدنی شهر همدان رونمایی شد.

به گزارش نافع، رئیس بیست و ششمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان در مراسم رونمایی از پوستر، با بیان اینکه شور و نشاط هدیه ای است که جشنواره بیست و ششم به مدت یک هفته به کودکان و نوجوانان هدیه خواهد داد، گفت: در جشنواره بیست و ششم ۵۲ نمایش از سراسر کشور و هفت کشور دنیا حضور دارند.

احمدرضا احسانی با اشاره به اینکه نمایش های این دوره از جشنواره در هفت سالن در سطح شهر همدان و  هشت سالن در سطح شهرستانهای استان همدان اجرا خواهند شد، افزود: در جشنواره بیست و ششم بیش از ۲۰ نمایش خیابانی در مناطق محروم و مدارس شهر همدان نمایش داده می شود. 

دبیر بیست و ششمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان نیز ضمن اینکه از مهمان نوازی همدانی ها تشکر کرد و گفت: خوشحالیم که کودکان همدانی به عنوان آینده سازان کشور منتظر هستند تا میزبانی خوبی از جشنواره داشته باشند.

مجید قناد با اشاره به تلاش های انجام گرفته برای برگزاری دوره بیست و ششم جشنواره، خاطرنشان کرد: این دوره از جشنواره با تلاش بسیاری از مسئولان استان همدان و کشور برگزار خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان نیز با بیان اینکه هنر یکی از جلوه های خداوند است که در انسان حلول کرده، گفت: در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به ساحت زیبایی شناختی هنری اشاره شده است.

محمد پورداوود با توضیح اینکه درک معنای پدیده ها برای درک جهان هستی است، تصریح کرد: هنر نمایش تکیه بر زندگی دارد و یادگیری را برای کودکان عمیق تر می کند همچنین رویکردهای تدریس نوین مثل بدیهه پردازی برگرفته از هنر نمایش و نمایش برگرفته از تمامی هنرهاست.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی همدان نیز با بیان اینکه در برنامه های این چنینی که در مدارس و با مشارکت آموزش و پرورش برگزار می شود کمبودی حس نمی شود، گفت: سعی خواهیم کرد جشنواره فیلم کودک و نوجوان را به همدان برگردانیم.

حمیدرضا حاجی بابایی با اشاره به اینکه مهمترین ویژگی همدان در جایگاه پایتخت تاریخ و تمدن ایران، فرهنگی بودن آن است، اظهار کرد: امیدواریم در جشنواره بیست و ششم فضای مثبت و زیبایی را شاهد باشیم.

دیگر نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی نیز بیان کرد: جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان در عرصه بین المللی شناخته شده است. 

امیر خجسته ادامه داد: امیدوار هستیم با همکاری و همیاری مسئولان جشنواره فیلم کودک را نیز در همدان برگزار کنیم.
تسنیم

انتهای پیام

دیدگاه شما