وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 8 آبان 1398 ساعت 08:37   |   کد مطلب: 38062
امام جمعه همدان با بیان اینکه قرآن کتاب فطرت و حرف دل ماست و باید به آن توجه کرد گفت: باید آموزه‌های قرآن را وارد متن جامعه کنیم.

به گزارش نافع، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی‌ در افتتاحیه بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در همدان اظهار کرد: بشر قبل از اینکه وارد وادی حیرت شود به دنبال سعادت می‌گشت، آدم حتی در بهشت به گمان رسیدن به سعادت به سمت درخت ممنوعه رفت.

وی بیان کرد: سعادت، گمشده همیشگی بشر بوده است و او همواره حتی با مکاتب و تفکرات و اندیشه‌های مختلف به دنبال سعادت بوده است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه بشر در ابتدای خلقت بدون اتصال به وحی به سعادت نرسید گفت: تنها راه رسیدن بشر به آرامش و سعادت متصل شدن به وحی الهی است.

وی با بیان اینکه پیامبر گرامی اسلام مدام سعادت بشر را چنگ زدن به ریسمان الهی عنوان کردند افزود: قرآن کریم حبل الهی است تا زمینیان با چنگ زدن به آن به سعادت برسند.

شعبانی با اشاره به اینکه اگر وجدان‌های انسان سالم مانده باشد متن عربی قرآن قرائت شود بر جان بشر می‌نشیند افزود: کلمات الله در عالم تکوین پایانی ندارد؛ عالم تکوین مظهر کلمه الله و غیر متناهی است.

وی با بیان اینکه دریای معارف قرآن کریم و کتاب تکوین خداوند غیرمتناهی است گفت: قرآن کریم محل تجلی خداوند است و این اثر غیرمتناهی از مصدر غیرمتناهی است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه گاهی عبارت‌خوانی قرآن را آغاز نکرده‌ایم اما درجات رشد آدمی به آن است افزود: آیات الهی غیرمتناهی و درجات رشد آدمی نیز غیرمتناهی است.

وی با بیان اینکه آیات الله برای نجات بشر ابلاغ شدند گفت: امروز مشکلات و آسیب‌های اجتماعی به دلیل این است که به آیات الهی توجه نکرده‌ایم.

شعبانی با اشاره به اینکه باید دست کسانی را که به قرآن کریم توجه دارد بوسید اما این ابتدای راه است گفت: بعد از یک‌هزار و 400 سال از نزول قرآن ما و شما در کوچه پس کوچه‌های عشق گیر کرده‌ایم و گویا کتاب قرآن کریم هنوز دست نخورده است.

وی بیان کرد: ناصر خسرو گفت که من 700 تفسیر قرآن کریم دیدم و بعد از آن هزاران تفسیر نیز نوشته شده است اما همچنان حقایق قرآن درک نشده و آنچنان گرفتار متن شده‌ایم که به حقایق نرسیده‌ایم.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه لازم است به آموزه‌های قرآن کریم برگردیم و با قرآن زندگی کنیم و آموزه‌ها را در جامعه اجرا کنیم افزود: قرآن کریم، محل تجلی خداوند است اما به آن توجه چندانی نداشته‌ایم و حقایق آن را درک نکرده‌ایم و باید از پیشگاه قرآن عذرخواهی کنیم.

وی با بیان اینکه امیدوارم این جلسات فرصتی برای بازگشت به کتاب فطرت باشد گفت: قرآن کتاب فطرت و حرف دل ماست و باید به آن توجه کرد آنچنان که پیامبر گرامی اسلام سفارش کرده‌اند.

شعبانی با بیان اینکه عالم امروز گرفتار تشتت‌هاست چون از قرآن دور شده است افزود: به دنبال پیامبری که برای نجات ما آمد حرکت نکردیم، از آن جا که جامعه دنبال آرامش و نورانیت است باید به دنبال تمسک به قرآن باشد.

وی با بیان اینکه طهارت باطنی می‌خواهد تا نسبت به قرآن کریم فهم ابتدایی داشته باشیم خاطرنشان کرد: ما موظف هستیم قرآن را به  متن جامعه بیاوریم اما آنطور که باید در این زمینه تلاش نکرده‎‌ایم در حالی که قرآن محل تادیب است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت