وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 2 آبان 1398 ساعت 23:08   |   کد مطلب: 38032
نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم احداث بیمارستان تأمین اجتماعی در نهاوند گفت: تأمین اجتماعی استان بیمه‌گزاران نهاوندی را به نهاوند ارجاع دهد.

به گزارش نافع، حسن بهرام‌نیا عصر امروز در شورای اداری تأمین اجتماعی نهاوند اظهار کرد: تأمین اجتماعی با توجه به جامعه مخاطب خود از نیروی انسانی کمی برخوردار است اما با وجود کثرت کارها رفتار کارکنان با مراجعه‌کنندگان مناسب است.

 وی با بیان اینکه در حال حاضر 16 هزار بیمه‌شده در شهرستان وجود دارد گفت: لازمه احداث بیمارستان تأمین اجتماعی در نهاوند حداقل 40 هزار بیمه‌شده است.

نماینده مردم نهاوند در مجلس تصریح کرد: در شورای اداری استان مطرح خواهیم کرد مدیران دستگاه‌های خدمات‌رسان با توجه به ارتباط با شرکت‌های پیمانکاری کار بیمه افراد زیرمجموعه خود را در نهاوند انجام دهند.

وی گفت: تأمین اجتماعی استان نیز در راستای احداث بیمارستان، بیمه‌شدگان نهاوندی در شعب دیگر استان را به نهاوند ارجاع دهند.

بهرام‌نیا با اشاره به اخذ مجوز و افزوده شدن یک‌هزار متر از زمین‌های اطراف ساختمان درمانگاه تأمین اجتماعی و دستور ساخت آن گفت: با احداث این‌ یک‌هزار متر و اضافه شدن به فضای موجود می‌توانیم پزشک و تجهیزات به شهرستان بیاوریم.

وی ادامه داد: خوشبختانه در نهاوند با همدلی بین مسوولان استان و شهرستان و حتی هیأت دولت اقدامات خوب و مفید به‌ فایده‌ای انجام‌ شده است.

نماینده مردم نهاوند در مجلس با اشاره به حضور تأثیرگذار هشت وزیر در شهرستان گفت: بهره‌برداری از بیمارستان شهیدقدوسی با 63 میلیارد تومان، ساختمان جدید دانشگاه نهاوند با 9.5 میلیارد تومان، کلنگ‌زنی مجدد سد با حضور وزیر نیرو با 230 میلیارد تومان و پیشرفت فیزیکی 18 درصد، کارخانه 70 هزار تنی قند و شکر با اشتغالزایی برای 300 نفر از ره‌آورد سفر وزرا به نهاوند است.

وی با اشاره به توسعه راه‌های اصلی و روستایی شهرستان و کلنگ‌زنی ایستگاه دوم راه‌آهن نهاوند با حضور وزیر راه و شهرسازی گفت: ایستگاه دوم قطار در شهرک شهید حیدری با 174 میلیارد تومان کلنگ‌زنی شد که خوشبختانه در حال حاضر چهار کیلومتر پیشرفت داشته است.

بهرام‌نیا احداث سالن ورزشی سپاه و کمک به ساخت حوزه علمیه خواهران را از برکات حضور وزیر دفاع و وزیر اطلاعات عنوان کرد و گفت: خانه امید بازنشستگان به مساحت 600 مترمربع در حال حاضر 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با حضور زیر کار کلنگ‌زنی شد.

وی با تأکید بر اینکه مطالبه‌گر حقوق اقشار مختلف مردم در مجلس هستیم گفت: طی سه سال گذشته سعی شد علاوه بر ظرفیت دولت از ظرفیت‌هایی چون بنیاد علوی و بنیاد برکت برای توسعه همه‌جانبه شهرستان استفاده شود که درمانگاه 11تخته فیروزان از محل اعتبارات بنیاد علوی و ساخت پنج مدرسه در روستاهای محروم از محل اعتبارات بنیاد برکت از جمله آن‌هاست.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کاوش تنها معدن طلای استان در شهرستان با اعتبار 300 میلیون تومان گفت: به گفته پیمانکار خوشبختانه عیار ترکیبات طلای معدن طلای عشوند زیاد است.

وی با بیان اینکه نهاوند سالانه 70 هزار تن سیب‌درختی تولید و روانه بازار می‌کند گفت: در حال حاضر شهرستان تنها ظرفیت نگهداری بخشی از این سیب را دارد و بیش از 60 هزار تن از نهاوند خارج می‌شود که به همین منظور طی رایزنی با سرمایه‌گذار بخش خصوصی سردخانه 10 هزار تنی در شهرک صنعتی نهاوند کلنگ‌رنی شد و در حال ساخت است.

بهرام‌نیا افزود: خوشبختانه در خصوص توسعه فضاهای ورزشی در شهرستان با مساعدت وزیر نفت 3.5 میلیارد تومان اعتبار برای احداث استخر شهرک طالقانی اختصاص داده‌ شده که در حال حاضر دارای 60 درصد پیشرفت فیزیکی است.

وی استخر مدرسه ولایت و استخر شهرک شهید حیدری را از دیگر پروژه‌های ورزشی در دست‌ ساخت عنوان کرد و گفت: پروژه‌های دیگری چون خانه باستانی و خوابگاه ورزشی در حوزه ورزش و جوانان فعال است که امیدواریم‌ هرچه سریع‌تر به بهره‌برداری برسند.
منبع:فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت