وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 24 مهر 1398 ساعت 09:46   |   کد مطلب: 38014
استاندار همدان گفت: ۱۵۰ کاندید احتمالی مجلس شورای اسلامی به صورت غیررسمی فعالیت خود را در این استان آغاز کردند.

به گزارش نافع، سید سعید شاهرخی روز چهارشنبه در جمع فرماندهان انتظامی همدان با بیان اینکه این استان در حال آماده شدن برای برگزاری انتخابات پیش رو است ابراز امیدواری کرد: با تلاش مجموعه استان به ویژه عوامل انتظامی شاهد انتخابات خوب، پرشور و امن باشیم.

وی اظهار داشت: همدان به برکت همدلی و هم افزایی مسئولان بر روی ریل توسعه اقتصادی، اجتماعی و سیاسی قرار گرفته است و طرح های بزرگ هم اینک در این استان در حال اجرا است که با همراهی نیروهای انتظامی به عنوان تکیه گاه این طرح ها را پیش می بریم.

استاندار همدان ادامه داد: امنیت یکی از اساسی ترین و اولین نیاز جامعه و بشر است و لازمه پیشبرد روال عادی زندگی  وجود امنیت اجتماعی است.

شاهرخی اضافه کرد: نقش ناجا در ایجاد زمینه لازم برای نظم، امنیت و آرامش محوری است و وجود ناجا این آرامش، امنیت و آسایش را در جامعه ایجاد می کند و مردم در سایه این امنیت روال عادی زندگی را طی می کنند. 

وی با عنوان اینکه خدمت به مردم فرصتی است که خداوند برای پرسنل انتظامی فراهم کرده است افزود: طبق شاخص های ارایه شده، همدان یکی از امن ترین استان های کشور است. 

استاندار همدان بیان کرد: این در حالیست که در کشورهای مدعی تمدن، فرهنگ و دموکراسی نظیر آمریکا و فرانسه رویدادهایی رخ می دهد که موجب کاهش امنیت شده اما تدین، تقوی مردم و حضور هوشمندانه نیروهای اطلاعاتی و انتظامی، زمینه امنیت را در کشور فراهم کرده است. 

شاهرخی گفت: امروز نیروی انتظامی صف شکن و خط شکن در برخورد با عاملان ایجاد ناامنی و ناهنجاری است و عوامل ناجا پاسدار نظم و امنیت در جامعه هستند. 

وی افزود: مردم با دیدن و شنیدن نام پلیس احساس امنیت و آرامش می کنند و این یک حس خوب در مردم و پلیس ایجاد می کند. 

استاندار همدان ادامه داد: به دنبال کارشکنی آمریکا در خروج از برجام و تهدید و تحریم ها، دشمنان بر این باور بودند که می توانند حرکت انقلاب را متوقف کنند اما آنها از توانمندی کشورمان غافل بودند.

شاهرخی اضافه کرد: ایران با داشتن رهبری هوشمند و با صلابت، دولتی مقتدر در حوزه دیپلماسی، نیروهای نظامی و انتظامی مقتدر و مردمی با ایمان و ولایتمدار در برابر زیاده خواهی های استکبار ایستاده است.

وی گفت: معیشت و اشتغال مهمترین اولویت استان همدان است که در این راستا تلاش کردیم با برنامه حرکت کرده و امکانات را در جایی به کار بگیریم که بیشترین نفع را برای مردم داشته باشد همچنین اعتبار را در جایی هزینه کنیم که موجب رونق تولید شود.

استاندار همدان بیان کرد: بر این اساس تا پایان دولت یازدهم ۱۵ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در همدان و ایجاد ۶۰ هزار فرصت شغلی برنامه ریزی شده است.

شاهرخی ادامه داد: بالا بودن شمار طرح های حوزه راه و راه سازی، توسعه راه آهن، افزایش پروازها از فرودگاه همدان، بهبود وضعیت صنعت با هدف افزایش سرانه درآمد و اشتغال از جمله برنامه های و مزیت های این استان است.

وی افزود: ناجا در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، تنظیم بازار، برخورد با قاچاقچیان کالا و ارز، مقابله با قاچاقچیان موادمخدر و جمع آوری معتادان پیشتاز بوده است.

استاندار همدان ادامه داد: حفظ جان مردم در جاده ها با توجه به حضور فیزیکی نیروها در طرح های تابستانی، زمستانی و نوروزی از جمله خدمات عوامل پلیس راه و راهور در استان است که مردم قدردان این خدمات هستند. 

شاهرخی با بیان اینکه چهار میلیون خودرو از جاده های این استان از ابتدای طرح اربعین تاکنون تردد کردند افزود: ۸۵ ایستگاه صلواتی در همدان دایر شده و روزانه ۳۰ هزار پرس غذا در بین زائران اربعین توزیع می شود.

وی بیان کرد: این همه تلاش و کوشش در بخش های مختلف موجب کلان شهر شدن همدان شد که این امر از منظر اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، مالی و رشد و توسعه تاثیر ویژه ای برای استان دارد.

منبع:ایرنا
انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت