وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 19 مهر 1398 ساعت 15:40   |   کد مطلب: 37958
رئیس اداره استاندارد ملایر گفت: در حال حاضر ۱۱۵ واحد تولیدی و صنعتی در شهرهای نهاوند و ملایر زیر پوشش استاندارد است و در صنایع مختلف فعالیت می کنند.

به گزارش نافع، داریوش خالقی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه ملایر در مسجد جامع این شهر اظهار داشت: این واحدها در زمینه ساختمانی و معدنی، غذایی و کشاورزی، شیمیایی، نساجی و چرم، انگ فلزات گرانبها، مکانیک و فلزشناسی، برق و الکترونیک، مهندسی پزشکی، ایمنی و سلامت و انرژی و محیط زیست فعالیت دارند.

وی ادامه داد: ملایر به دلیل حجم صادرات کشمش و تسریع در امر بازرسی و بررسی محموله های صادراتی پس از همدان تنها شهرستانی است که دارای اداره استاندارد است و از دهه چهل فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی افزود: در حال حاضر این اداره با استفاده از توان نیروی انسانی و استفاده از امکانات بخش خصوصی در زمینه های نظارت، بازرسی، نمونه برداری و آزمون کالا و خدمات فعالیت می کند.

رئیس اداره استاندارد ملایر بیان کرد: با توجه به اهمیت استاندارد و لزوم آگاهی رسانی عمومی در راستای حمایت از تولید با کیفیت، همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید کارگاه های آموزشی در سطح مدارس و مقاطع مختلف با هدف آشنایی دانش آموزان با مباحث استاندارد و آگاهی از حقوق مصرف کنندگان کالا و خدمات آغاز شده است.

خالقی همچنین به راه اندازی سامانه پیامکی ۱۰۰۱۵۱۷ اشاره کرد و گفت: این سامانه در راستای ترویج فرهنگ استاندارد و با هدف حمایت از کالای استاندارد ایرانی و حفظ حقوق مصرف کنندگان، امکانی را فراهم کرده تا مصرف کننده با ارسال کد ۱۰ رقمی ذیل علامت استاندارد محصول، از واقعی یا جعلی بودن کالا مطلع شود.

وی ادامه داد: پس از ارسال پیام به سامانه پیانکی ۱۰۰۱۵۱۷ در مدت ۲ تا سه دقیقه پاسخ پیام ارسال و صحت علامت استاندارد را میسر می کند.

رئیس اداره استاندارد ملایر ضرورت رعایت استانداردها برای تولیدکنندگان را حائز اهمیت دانست و گفت: رعایت استاندارد در سطح کلان جامعه ضامن حرکت کشور در مسیر رشد و پیشرفت است.

خالقی همچنین به عملکرد یک ساله اداره استاندارد ملایر از مهر سال گذشته تاکنون اشاره کرد و افزود: در مدت یاد شده ۵۷۱ فقره گواهینامه انطباق کالای صادراتی به وزن ۱۹ هزار و ۴۳ تن در این شهرستان صادر شد.

وی صدور ۱۵ فقره پروانه و مجوز کاربرد علامت استاندارد، ۱۱۱ فقره بازدید فنی _ نظارتی، یکهزار و ۲۴۴ مورد نمونه‌برداری محصول، ۴۶ مورد بازرسی باسکول ثابت همکف و ۸۳ مورد صدور تاییدیه ایمنی و کیفیت آسانسور و تعلیق و ابطال ۱۱ فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد را از دیگر اقدامات در یک سال گذشته عنوان کرد.

خالقی بیان کرد: در این مدت مجوز بهره‌برداری تجهیزات شهر بازی برای ۴۴ دستگاه صادر و تمدید و ۱۸ مورد بازرسی از شهربازی‌ها انجام شد.

از ۱۶ تا ۲۲ مهر به نام هفته استاندارد نامگذاری شده است که امسال شعار جهانی «استانداردهای ویدیوئی، خالق صحنه جهانی» انتخاب شده است.
منبع:ایرنا
انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت