وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 13 مهر 1398 ساعت 14:42   |   کد مطلب: 37914
کتاب "حدیث حاضر غایب" روایتی کامل از مجاهدت های حاج حسین همدانی است که آماده رونمایی در چهارمین سالگرد شهادت این حبیب حرم است.

به گزارش نافع، کتاب "حدیث حاضر غایب" روایتی صاف و ساده از زندگی سردار سرلشکر حاج حسین همدانی است که از زبان جعفر مظاهری، همراه و همراز ۳۴ ساله این شهید بیان شده است. 

مسئول فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری همدان روز شنبه به ایرنا گفت: نویسنده این کتاب محسن صیفی کار از فعالان عرصه تاریخ شفاهی استان است و در این کتاب سعی شده روایتی کامل از دوران فرماندهی جنگ، پس از جنگ، فعالیت های سیاسی و جهادی این شهید بیان شود.

حامد زمان­ میرآبادی خاطرنشان کرد: "حدیث حاضر غایب" دارای ۴۰ فصل است و جعفر مظاهری در نقش راوی در فصل نخست از اولین دیدار و آشنایی با سردار همدانی روایت می کند و سپس از دور و نزدیک رزم و مدیریت جهادی و فرماندهی شهید را تا پایان جنگ و سپس نگرش و عملکرد جهادی او را پس از جنگ در سمت های مختلف استانی و کشوری به نمایش می گذارد.

در فصل آخر این کتاب نویسنده به موضوع حضور مستشاری شهید همدانی در سوریه می پردازد و در فصل آخر "حدیث حاضر غایب" شیوه شهادت این سردار در سوریه بیان می شود.

زمان میرآبادی این اثر را روایتی جامع و صحیح از رزم و مدیریت شهید همدانی دانست و گفت: برای تدوین محتوای این اثر ۸۰ ساعت مصاحبه انجام شده که به ابعاد زندگی و مجاهدت های این مدافع حرم می پردازد.

این کتاب ۱۵ مهرماه با حضور رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور رونمایی می شود.
انتهای پیام/

دیدگاه شما