وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 1 مهر 1398 ساعت 07:02   |   کد مطلب: 37798
معاون فرهنگی سپاه انصارالحسین(ع) همدان با بیان اینکه موفقیت‌های امروز ایران اسلامی در همه عرصه ها ریشه در هشت سال دفاع مقدس دارد گفت: مقاومت و ایستادگی مردم باعث پیروزی کشور شد که از همین رهگذر رهبر معظم انقلاب همچنان بر واژه «مقاومت» تاکید دارند.

به گزارش نافع، وحید خادمی در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به فرارسیدن هفته دفاع مقدس و تاثیر آن در همه حوزه‌ها به خصوص دفاعی و پیشرفت‌های مربوط به آن اظهار کرد: همانطور که از نامگذاری این هفته به «دفاع مقدس» پیداست، قداست در این شکل از دفاع موج می‌زند.

وی ضمن بیان این مطلب که با وجود ناخوشی‌هایی که جنگ دارد، اما هشت سال دفاع مقدس برای ملت ما تجربیات غنی به ارمغان آورد گفت: به فرموده رهبری «تاریخ جنگ ما باید تاریخ ما را تغذیه کند».

معاون فرهنگی سپاه انصارالحسین(ع) در استان همدان با اشاره به همدلی بین مردم و مسوولان در هشت سال دفاع مقدس افزود: این دوران گنجی است که با هنرنمایی می‌توانیم آن را استخراج  کرده و از آن بهره‌برداری کنیم.

وی قدرت دفاعی ما در انهدام پهپاد آمریکایی و توقیف نفتکش انگلیسی را برگرفته از فرهنگ دفاع مقدس دانست و گفت: فرهنگ دفاع مقدس حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد که خوشبختانه امروز همانند آن روزها جوانان پای کار هستند.

خادمی ادامه داد: در هشت سال جنگ تحمیلی، مقاومت و ایستادگی مردم باعث پیروزی کشور شد که از همین رهگذر رهبر معظم انقلاب همچنان بر واژه «مقاومت» تاکید دارند.

وی با بیان اینکه مقاومت یک مفهوم و معنای تجربه شده برای ماست که جواب داده است گفت: اگر امروز جهان به احترام امام حسین(ع) قیام می‌کند و پیاده‌روی اربعین شکل می‌گیرد، ریشه در مقاومت دارد و ما نیز این فرهنگ را دنبال می‌کنیم.

باید همه حوزه‌ها را با «مقاومت» آشنا کرد

معاون فرهنگی سپاه همدان با بیان اینکه درس‌های عاشورا، فرهنگ مقاومت را در ملت ایران نهادینه کرد افزود: برای مقاومت باید هزینه بدهیم که به طور حتم هزینه آن کمتر از مذاکره و سازش خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه باید همه حوزه‌ها را با «مقاومت» آشنا کرد تأکید کرد: اگر دشمنان در جایی احساس کنند کوتاه آمده‌ایم و نرمش نشان دهیم، روی نقطه ضعف ما هدفگذاری می‌کنند پس باید هوشیار بود.

خادمی با بیان اینکه باید «مقاومت» را در همه عرصه‌ها تسری دهیم،  بیانیه گام دوم انقلاب را سندی پرمحتوا و پرافتخار دانست و افزود: سپاه سعی در عملیاتی کردن آن دارد بنابراین باید از گفتمان‌سازی به مرحله عملیاتی کردن آنها در همه حوزه‌ها پرداخت.

وی افزود: در فاز اول کار طی همایشی که مردادماه امسال برگزار شد افراد نخبه، دانشگاهی و طلاب به تجزیه و تحلیل بیانیه گام دوم انقلاب پرداختند، در فاز دوم قرار است این بازسازی‌ها در جامعه عملی شود.
منبع:فارس

انتهای پیام/

دیدگاه شما