وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 19 شهريور 1398 ساعت 15:13   |   کد مطلب: 37621
با راه‌اندازی پویش مشارکت عزاداران در پاکسازی شهر، دوستداران طبیعت در اقدامی فرهنگی و خودجوش، در شب‌های ماه محرم و پس از اقامه نماز ظهر عاشورا، معابر شهر همدان را پاکسازی کردند.

به گزارش نافع، سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری همدان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ما  اظهار داشت: فعالان محیط زیست و علاقه‌مندان به شهر پاک، عزاداران حسینی را در قالب پویش مردمی به رعایت نظافت شهر و ریختن زباله در کیسه‌های زباله تشویق می‌کنند.

حسین سیبی با بیان اینکه، پاکسازی معابر از نخستین شب ماه محرم در معابر همدان آغاز شده افزود: ظروف پلاستیکی صدها سال در طبیعت باقی می ماند و از صاحبان نذر درخواست می کنیم از ظروف یکبار مصرف کمتر استفاده کرده و چای و غذا را در ظرف های معمولی توزیع و سپس ظروف را جمع کنند.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری همدان خاطرنشان کرد: با توجه به حضور پرشور عزاداران حسینی در مراسم روز عاشورا و روز سوم عزاداری ( مراسم ویژه همدانی ها در محرم) در مسیرهای اصلی عزاداری‌ها (میدان آرامگاه بوعلی سینا، میدان امام زاده عبدالله و میدان  پروانه ها) سازمان مدیریت پسماند شهرداری همدان محل‌هایی را برای توزیع کیسه زباله و دستکش به علاقه‌مندان و متقاضیان شرکت در پویش و همچنین دریافت کیسه‌های پر شده از ظروف یکبار در نظر گرفته است.

سیبی اظهار داشت: این پویش در سال های گذشته نیز فعالیت داشته است که مورد استقبال عموم شهروندان قرار گرفته و برخی افراد در قالب "نذر حسینی" در این پویش شرکت کرده اند.

وی با دعوت از شهروندان برای پیوستن به این پویش گفت: شهروندان همدانی به نظافت شهری بسیار اهمیت می‌دهند و مردم با مشارکت خود در این پویش فرهنگی، اجتماعی و مذهبی علاوه بر خدمت به عزاداران حسینی، زمینه فراگیری آموزش‌های شهروندی به کودکان و نوجوانان خود در سنین پایین را مورد توجه قرار دهند.
منبع:ایرنا
انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت