وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 11 شهريور 1398 ساعت 08:09   |   کد مطلب: 37551
اجتماع بزرگ دمام‌زنی و بیرق‌کشی در پیاده‌راه امام(ره) در همدان برگزار می‌شود.

به گزارش نافع، محرم که از راه می‌رسد فرقی نمی‌کند چه لباسی بر تن داری، اهل کجایی، منصبت چیست، از چه قوم و قبیله‌ای هستی و اعتقاداتت چیست؛ همین که پای بیرق عزیز زهرا(س) می‌نشینی حسینی می‌شوی با هر ظاهری و پوششی، در این بین اما جوانان شور و حالی دیگر دارند که شور حسینی را در محرم دوچندان می‌کند، جوانانی از دیار سردارانی بزرگ و پرآوازه که اگر تنها اشاره‌ای از سوی دشمن شود هریک علی‌اکبرها و قاسم‌بن‌الحسن‌هایی هستند در تن‌پوش امروزی.

اولین روز محرم است و آفتاب داغ بعد از ظهر تابستان، اما عشق به دردانه بانوی دو عالم را از دل جوانان بیرون نکرده، پای در پیاده‌راه میدان امام(ره) که می‌گذاری می‌بینی تعدادی جوان با جامه سیاه بر تن زیر نور مستقیم آفتاب و بر میله‌های فلزی داغ داربست‌ها تلاش بر نصب بنر و پرچم عزا دارند تنها به یاد لب‌تشنه مولایشان حسین(ع) که آزادگی را به عمل فریاد زد.

در حال عبور از میدان اصلی شهر بودم که نصب چند بنر و فعالیت این جوانان توجهم را جلب کرد، ناخواسته برای گفت‌وگو به سمت آنها رفتم و صحبت را با جمله «عزاداری‌هاتون قبول» شروع کردم.

تعدادی مشغول نصب بنر، تعدادی مشغول تنظیم باندهای صدا و تعدادی هم مشغول انتقال فرش برای میزبانی از عزاداران سرور و سالار شهیدان بودند، آنقدر تواضع و فروتنی در دل این جوانان موج می‌زد که وقتی پرسیدم مسوول هیأت کجاست و با چه کسی می‌توانم در مورد برگزاری این مراسم صحبت کنم گفتند در این هیأت همه خادم حسین(ع) هستیم مسوولمان سرورمان امام حسین(ع) است.

در نهایت یکی از جوانان هیبتی به نام امیرحسین یوشیان حاضر به گفت‌وگو شد و اظهار کرد: این مراسم برای اولین بار در میدان مرکزی شهر برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه طی سال‌های گذشته و در نقاط مختلف شهر مراسم دمامه‌زنی و بیرق‌کشی توسط هیأت عباس‌بن علی(ع) برگزار می‌شد گفت: حدود هفت سال است که این مراسم را داریم و سال‌های گذشته در مناطقی همچون نریانج، بلوار کاشانی و دیگر نقاط شهر مراسم برگزار می‌شد.

یوشیان با بیان اینکه امسال برگزاری مراسم در پیاده‌راه امام(ره) پیش‌بینی شد تصریح کرد: انتخاب این مکان با توجه به وسعت مکان و حضور گسترده مردم در مراسم بوده است.

وی با اشاره به زمان برگزاری مراسم افزود: این مراسم از امشب به مدت 13 شب و تا شب سوم عاشورا هر شب بعد از نماز مغرب و عشا از ساعت 20:30 در این مکان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به نیروهای فعال در برگزاری این برنامه هیأت عباس‌بن علی(ع) بیان کرد: حدود 80 نفر عضو فعال در اجرای این مراسم حضور دارند.

یوشیان در پایان با دعوت از شهروندان برای حضور در این برنامه، یادآور شد: حضور در این مراسم برای عموم آزاد است و موجب تسلی خاطر ولیعصر(عج) خواهد شد.
منبع:فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما