وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 10 شهريور 1398 ساعت 08:10   |   کد مطلب: 37547
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ملایراز اجرای طرح بصیرت عاشورایی در ۱۰ بقعه متبرکه شاخص شهرستان ملایر خبر داد.

پژمان جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار ما  با اشاره به اجرای طرح بصیرت عاشورایی در بقاع متبرکه و امامزادگان شهرستان ملایر اظهار کرد: این طرح امسال  در 10 بقعه متبرکه شهرستان برگزار می‌شود.

وی افزود: این طرح در تکیه حضرت ابوالفضل( ع)، امامزاده عبدالله(ع) ملایر، امامزاده ابراهیم طجرسامن، امامزاده عبدالله روستای مهرآباد، امامزاده علی‌اکبر روستای کرکان، امامزاده علی‌حسین روستای داویجان و دوخواهران پیروز برگزار می‌شود.

رئیس اداره اوقاف ملایر  از اعزام ده نفر از روحانیون و مبلغان به بقاع متبرکه و شاخص شهرستان ملایر و روستاها خبر داد و گفت: این روحانیون  شامل 6 روحانی اعزامی و چهار روحانی بومی هستند.

وی بیان کرد: این روحانیون در ایام ماه محرم برنامه‌های مختلفی از جمله برگزاری نماز جماعت، پاسخگویی به مسائل دینی و فرهنگی و خیمه‌های معرفت را برگزار می‌کنند.

جعفری از برپایی خیمه‌های معرفت در بقاع شاخص شهرستان ملایر خبر داد و تصریح کرد: این خیمه‌ها شامل غرفه‌های مختلف با هدف پاسخگویی به مردم با استفاده از ظرفیت فرهنگی و معنوی امامزادگان و بقاع متبرکه هستند.

وی بیان کرد: برگزاری همایش «احلی من العسل» با حضور نوجوانان در امامزاده عبدالله(ع) ملایر، همایش شیرخوارگان حسینی در تکیه ابوالفضل، همایش خواهران زینبی و... از جمله برنامه‌های طرح بصیرت عاشورایی در بقاع متبرکه ملایر است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ملایر با بیان اینکه پیشنهاد برگزاری مراسم عزاداری در شب‌های دهه اول محرم در فضای باز پارک سیفیه نیز داده شده است اضافه کرد: در صورت اجرای این برنامه شهرداری، سپاه و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی همکاری لازم را با اداره اوقاف خواهند داشت.

وی از اطعام بیش از 4 هزار نفر در ماه محرم در ملایر خبر داد و گفت: این اطعام در راستای نیت واقف در شب‌های جمعه در موقوفه سیف‌الدوله، ناهار روز عاشورا در امامزاده عبدالله(ع) ملایر و سایر بقاع متبرکه انجام می‌شود.

جعفری با اشاره به برگزاری برنامه عزاداری و تعزیه عصر تاسوعا در امامزاده دوخواهران پری زنگنه خاطرنشان کرد: این برنامه که سال گذشته با حضور پرشور مردم برگزار شد امسال نیز برگزار می‌شود.
منبع:فارس

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت