وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 10 شهريور 1398 ساعت 08:04   |   کد مطلب: 37546
رئیس سازمان نظام پرستاری همدان از جذب نیروی پرستار به زودی در مراکز درمانی همدان خبر داد.

به گزارش نافع، هادی زرینی در گفت‌وگو با خبرنگار ما از جذب نیروی پرستار در استان خبر داد و اظهار کرد: طبق اعلام وزارت بهداشت 10 هزار نیروی گروه پرستاری شامل اتاق عمل، بیهوشی، پرستار و بهیار در کشور جذب می‌شوند که در همدان نیز تعدادی از این نیروها جذب خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه برنامه جذب و استخدام 18 هزار نیرو شامل پرستار، ماما و کادر درمان در مراکز ارائه خدمت تا پایان امسال و اوایل سال آینده نهایی می‌شود گفت: آزمون برنامه جذب نیروهای 10 هزار پرستار در مرحله اول در مهرماه امسال برگزار می‌شود.

رئیس سازمان نظام پرستاری همدان با بیان اینکه از هفته آینده ثبت‌نام نیروها آغاز خواهد شد خاطرنشان کرد: استان همدان نیاز به جذب تعداد قابل توجهی نیروی کادر پرستاری دارد که امیدواریم با این برنامه جذب تا حدودی مشکلات برطرف شود.

وی با اشاره به نیازمندی استان در جذب نیروی پرستار بیان کرد:‌ به طور میانگین نسبت ضریب اشغال تخت به پرستار در خاورمیانه 2.5 است که این میزان در کشور 1.7 درصد و در همدان به 1.3 درصد می‌رسد که حتی در برخی از بیمارستان‌های استان نیز زیر یک است.

زرینی با بیان اینکه در برخی از بیمارستان‌های استان به شدت کمبود نیرو وجود دارد افزود: به عنوان نمونه بیمارستان بهشتی با 76 تخت بیمارستانی به بهره‌برداری رسیده اما امروز با 300 تخت خدمات ارائه می‌دهد درحالی که چارت سازمانی آن برای زیر 100 تخت تعریف شده و نیاز به افزایش نیرو وجود دارد.

وی با تاکید به اینکه 10 هزار نیروی کادر درمان در کشور جذب می‌شوند که هنوز سهمیه همدان مشخص نشده است گفت: طبق اعلام وزارت بهداشت اولویت در جذب نیروها بر تبدیل وضعیت نیروهاست.

رئیس سازمان نظام پرستاری همدان با بیان اینکه امیدواریم با حمایت رئیس دانشگاه ابن سینا از جامعه پرستاری، سهمیه جذب نیروی استان افزایش یابد افزود: پنج شنبه هفته گذشته اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در همدان جلسه‌ای داشتند که در این جلسه بر کمبود شدید نیروی پرستار اشاره کردم و قول رسیدگی به این وضعیت داده شد.

وی با اشاره به اینکه مشکل پرداخت کارانه پرستاران و نیاز به جاگزینی طرحی جدید از دیگر موضوعات مطرح شده بود گفت: اصلاح قانون سازمان پرستاری نسبت به اینکه همکاران فوریت‌های پزشکی در شورای عالی حضور داشته باشند و نیز سهمیه پرسنل اتاق عمل و هوشبری در هیات مدیره افزایش یابد، در این جلسه مطرح شد.
منبع:فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما