وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 8 شهريور 1398 ساعت 09:32   |   کد مطلب: 37536
نماینده ولی فقیه در استان گفت: دشمن فارغ از شیعه و سنی بودن افراد، به دنبال ایجاد تفرقه و دشمنی در بین مسلمانان است.

به گزارش نافع، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی،شب گذشته در دیدار با جمعی از علمای اهل سنت کردستان با بیان اینکه در آیات قرآن کریم، مردم و انسان‌ها تقسیم‌بندی‌هایی دارند، اظهار داشت: خداوند از بعضی‌ها افراد تعریف می‌کند که نشان‌دهنده شایستگی‌هایی است که در وجود آن‌ها قرار دارد.

وی با بیان اینکه یکی از آن گروه‌هایی که خداوند از آن‌ها تعریف می‌کند، مبلغانی است که وظیفه تبلیغ دین اسلام و رسالت پیامبر اسلام(ص) را بر عهده دارند، افزود: امروز شاهد هجمه‌های بی‌امان دشمنان علیه اسلام هستیم.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اینکه امروز دشمن فارغ از شیعه و سنی بودن افراد، به دنبال ایجاد تفرقه و دشمنی در بین مسلمانان است، عنوان کرد: انحراف اخلاقی یک جوان، نشان می‌دهد که دشمن برای جامعه مسلمان و به ویژه جوانان برنامه‌های مهمی را طراحی کرده است.

وی با تاکید بر اینکه همه ما در یک میدان و جبهه قرار داریم و هدف همه ما نیز دفاع از پیامبر(ص) و رسالت  ایشان است، ابراز کرد: زمانی که در راه تبلیغ دین قدم می‌گذاریم نباید از ملامت دیگران ترسی داشته باشیم، باید به این فکر کنیم که همه‌چیز از بین خواهد رفت و تنها چیزی که باقی خواهد ماند این مسیر و این تبلیغ است.

شعبانی باتشریح جایگاه تقوا در اسلام عنوان کرد: بزرگان اسلام همیشه ما را به رعایت تقوا دعوت می‌کردند و حتی در نمازهای جمعه و در هر دو خطبه امامان جمعه بنا بر سنت پیامبر(ص) و خطبه‌های ایشان مردم به رعایت تقوا دعوت می‌شوند چراکه تقوا زمینه‌ساز موفقیت انسان است.

وی بیان کرد: قرآن کریم نیز بر موضوع تقوا تاکید دارد پس شما که در این مسیر مقدس قدم گذاشته‌اید و در حال دفاع از رسالت پیامبر(ص) هستید برای موفقیت نیازمند، زحمت، مطالعه، اخلاص و تقوا هستید.

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه بنابر منابع اهل سنت و شیعه دو محور برای هدایت بشر معرفی شده است تأکید کرد: همان‌طور که در حدیث ثقلین مطرح شده است، هدایت جامعه بشری، چه فردی و چه هدایتگری‌های اجتماعی مبتنی بر کتاب و عترت است.

وی با بیان اینکه بدون قرآن هدایت بشر امکان‌پذیر نیست ابرازکرد: امیدواریم در قیامت زمانی که چشممان به جمال مبارک پیامبر(ص) می‌افتد مشمول شکایت ایشان که در سوره فرقان بیان شده است، نشویم.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان با بیان اینکه محجوریت قرآن به نخواندن آن نیست، بلکه به عمل نکردن به دستورات و عدم توجه به آن است، گفت: امروز در دنیا حرف بسیار زیاد است اما آنچه بشر به آن رسیده، آیات قران است که با فطرت انسان ارتباط مستقیم دارد.

وی با اشاره به اینکه هر جا به اسلام عمل نکردیم با مشکل روبه‌رو شدیم، افزود: متأسفانه امروز به دلیل ئوطئه دشمنان، فاصله‌ اهل سنت و تشیع زیاد شده است بنابراین امیدواریم این ارتباطات روز به روز بیشتر شود.
منبع:تسنیم

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما