وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 7 شهريور 1398 ساعت 09:54   |   کد مطلب: 37521
استاندار همدان گفت: 60هزار فرصت شغلی در استان همدان تا پایان برنامه ششم توسعه ایجاد می شود.

به گزارش نافع، سيد سعيد شاهرخي عصر چهارشنبه هم‌زمان با پنجمين روز از هفته دولت در آيين کلنگ زني  پروژه ساماندهي محور دهفول-برزول-فارسبان و شهرک گلخانه‌اي نهاوند، اظهار کرد: نهاوند شهرستاني به‌مثابه شمال کشور با چشم‌انداز طبيعي و آب و هوايي مناسب براي سرمايه‌گذاري در حوزه‌هاي مختلف است.
وي با اشاره به سابقه انقلابي و جوانان مؤمن اين شهرستان، اظهار کرد: نهاوند اولين شهرستاني بود که در دوران طاغوت مجسمه شاه را سرنگون کرد.
استاندار همدان با اشاره به حرکت انقلابي مردم ايران اسلامي در دوران طاغوت گفت: امروز اگر ايران اسلامي توفيقاتي در زمينه هاي مختلف کسب کرده است به‌واسطه ايثار و ازخودگذشتگي مردان وزناني است که با گذشتن از جان و مال خود به حفظ نظام پرداخته‌اند.
وي با تأکيد بر اينکه شناخت کافي از مناطق محروم استان و شهرستان نهاوند در مجموعه اجرايي استان وجود دارد، گفت: اين مهم، وظيفه ما و همه مسئولين استان و شهرستان را براي خدمات‌رساني هرچه بيشتر سنگين مي‌کند.
شاهرخي با اشاره به پتانسيل‌هاي موجود در شهرستان نهاوند، گفت: امروز ما با توجه به مزيت‌ها و فرصت‌هاي موجود در هر منطقه کار مي‌کنيم تا سود آن عايد مردم شود و اين مهم در عمل نيز به تدوين سند راهبردي استان با برش شهرستاني است که دستگاه‌هاي اجرايي بايد به تعهدات خود تا پايان برنامه ششم توسعه عمل کنند.
وي در ادامه با اشاره به اينکه در سند توسعه استان مقررشده سالي ۲۰هزار شغل ايجاد شود، گفت: سهم شهرستان نهاوند از اين تعداد سالانه ۲هزار و ۱۵۰شغل است.
استاندار همدان با اشاره به اينکه حداقل سرمايه گداري براي اين مقدار ايجاد شغل ۶۰۰ميليارد تومان است، گفت: تا پايان کار دولت و برنامه ششم يک هزار و ۸۰۰ ميليارد تومان سرمايه گزاري در شهرستان صورت مي‌گيرد.
وي با بيان  اينکه امروز به دنبال ايجاد طرح‌هايي براي تأثير بر زندگي مردم است، گفت: در حوزه گردشگري نهاوند مي‌توان به اين مهم اشاره کرد که امروز با توسعه و ساماندهي سراب‌هاي نهاوند گردشگر پذيري در نهاوند رشد داشته و درنهايت آثار اين مهم موجب رونق اقتصادي خواهد شد.
شاهرخي با اشاره به عمليات راه‌سازي در ۴ورودي شهرستان نهاوند، گفت: امروز با پيگيري‌هاي مسئولين در حوزه راه اقداماتي خوبي انجام‌شده که بايد اعتراف کنم در زمان فرمانداري من در نهاوند به اين شکل نبود.
وي با اشاره به اقدامات اجرايي تدوين‌شده در سند راهبردي استان در حوزه‌هاي مختلفي چون آب، گفت: سد گرين در حوزه تأمين آب کشاورزي، صنعت و شرب شهرستان پروژه‌هاي عظيم است که به همت همه مسئولان و پيگيري‌هاي مجدانه نماينده مردم نهاوند در مجلس شوراي اسلامي اين مهم احيا شد و به چرخه اجرايي بازگشت.
استاندار همدان گفت: در حوزه کشاورز به دنبال متوقف کردن توسعه سطح کشاورزي و افزايش راندمان هستيم و در برنامه تدوين‌شده درکشت هاي گلخانه‌اي براي نهاوند مقرر است در هرسال ۷هکتار گلخانه به مقدار موجود اضافه شود.
وي با اشاره به لزوم مکانيزه شدن سيستم آبياري در استان و شهرستان نهاوند، گفت: ساليانه ۶۰۰هکتار از مزارع کشاورزي زير بار آبياري مکانيزه برود و در خصوص بهسازي کانال‌هاي کشاورزي سالانه ۷کيلومتر که در پايان ۳سال به ۲۱کيلومتر خواهد رسيد.
شاهرخي بابيان اينکه در همه بخش‌ها و حوزه صنعت نيز کارهايي انجام‌شده است، گفت:۳۰نوع مواد معدني در استان استخراج مي‌شود و نهاوند يکي از مناطق غني است که معادن دولميت نهاوند و سيليس و فروسيليس آن از خلوص بالايي برخوردار هستند.
وي با اشاره به اينکه صفت نماينده بي‌قراري که به نماينده مردم نهاوند نسب دادم ‌صادق است، گفت: نماينده مردم نهاوند در مجلس شوراي اسلامي در به نتيجه رسيدن پروژه‌هاي عمراني و خدماتي نقش به سزايي دارند که اين مهم منجر به توسعه هرچه بيشتر شهرستان در آينده‌اي نه‌چندان دور خواهد شد.
انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما