وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 4 شهريور 1398 ساعت 23:45   |   کد مطلب: 37484
وزیر اطلاعات با بیان اینکه ما تهدیدی برای کسی نداریم و از قدرت خود نیز برای دفاع استفاده می‌کنیم گفت: البته اگر مورد تهدید قرار بگیریم مشت محکمی بر صورت هر تعدی‌گری می‌کوبیم و ترسی از هیچ قدرتی نداریم.

به گزارش نافع، محمود علوی صبح امروز در مراسم بزرگداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر با بیان اینکه خاطره شهادت اندوه‌آفرین این دو یار امام(ره) را گرامی می‌داریم اظهار کرد: هفته دولت به یاد این دو بزرگوار و خون پرجوشش این دو شهید «هفته دولت» نام گرفت تا مسؤولان به یاد داشته باشند تکیه مسؤولیت آنها به خون شهداست.

وی با قدردانی از کسانی که به منظور گرامیداشت یاد و خاطره این دو شهید بزرگوار و شهیددستجردی در این مراسم حضور پیدا کردند افزود: همدان دیار سرداران شهیدی مانند حاج حسین همدانی و علمای بزرگی است که باید قدر ایثارگری آنها را دانست.

وزیر اطلاعات ضمن اینکه هفته دولت را برای مسؤولان و خدمتگذاران مردم فرصتی دانست که باید کارکرد یک سال خود را مرور کنند گفت: مدیران باید نقاط قوت و ضعف را مشخص کرده و با آسیب‌زدایی، زمینه را برای خدمت به مردم فراهم کنند.

وی با اشاره به اینکه مسؤولان باید حق مردم را ادا کنند و مردم نیز حق مدیران را، ادامه داد: همه چیز حتی مسوولان، متعلق به مردم هستند و اسلام همه آنچه روی کره زمین است حتی فضا، خورشید و ماه و ستارگان را از آن مردم می‌داند.

علوی با بیان اینکه خدمتگذاران مردم نیز بخشی از خود آنها هستند افزود: در فرهنگ اسلام، کعبه، امامت و نظام حکومتی هم برای مردم است، خداوند متعال نیز به حضرت ابراهیم(ع) می‌فرماید: «من تو را برای مردم امام و رهبر قرار دادم».

وی با اشاره به تأکید حضرت علی(ع) بر رعایت حقوق متقابل ملت -دولت و حکومت - ملت افزود: وظیفه دولت و حکومت خدمت به مردم و وظیفه مردم حمایت از دولت در برابر توطئه دشمن و ایستادگی و مقاومت مقابل دسیسه‌های آن است.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه باید مانع از این شویم که دشمن اراده سیاسی را بر مردم و حکومت تحمیل کند گفت: هزاران شهید تقدیم نظام اسلامی کردیم تا استقلال داشته باشیم؛ ملت ایران با اراده خود حرکت کند و هیچ کس نتواند اراده خود را بر آنها تحمیل کند.

وی تأکید کرد: ایثارگری و از جان گذشتگی شهیدانی چون رجایی‌ها، باهنرها و بهشتی‌ها برای سربلندی مردم ایران بود تا کسی یک ایرانی را تهدید نکند.

علوی با بیان اینکه مقام معظم رهبری امروز امانتدار رهبری جامعه هستند و از این امانت نیز به خوبی صیانت کرده‌اند گفت: ایران اسلامی در جایگاه عزت و عظمت قرار گرفته و برخی ملت‌ها غبطه آن را می‌خورند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به افول آمریکا گفت: سال‌ها قبل و در شرایطی که پیروزی بر رژیم صهیونیستی به نام مسلمانان و اعراب در حال تحقق بود، آمریکا اعلام کرد ناو هواپیمابر از اقیانوس اطلس به سمت خاورمیانه حرکت کرده است که همین اعلام پشت کشورهای عربی را لرزاند و شکست را به آنها تحمیل کرد.

وزیر اطلاعات افزود: این در حالی است که امروز آمریکا با وجودی که اعلام می‌کند فلان ناو به مقصد خلیج فارس حرکت کرده و از تشکیل ائتلاف برای حرکت ناوها حرف می‌زند، فرزندان ایران اسلامی با هدایت رهبری با یک اسلحه پدافندی تمام‌ایرانی پهپاد افسونگر آمریکای مستکبر را در آب‌های نیلگون خلیج فارس سرنگون می‌کنند.

فرزندان این مرزوبوم بادکنک ابرقدرتی آمریکا را ترکاندند

وی با بیان اینکه فرزندان این سرزمین موفق شدند ابهت و قدرت و کبر پوشالی آمریکا را به سخره بگیرند و بادکنک ابرقدرتی آن را بترکانند گفت: با این اقدام رزمندگان این مرزوبوم در شرایطی که ناوهواپیمابر آمریکا می‌خواست وارد دریای عمان شود از این آب‌ها فاصله می‌گیرد و فرار می‌کند.

علوی با بیان اینکه ما تهدیدی برای کسی نداریم و از قدرت خود نیز برای دفاع استفاده می‌کنیم ادامه داد: البته اگر مورد تهدید قرار بگیریم مشت محکمی بر صورت هر تعدی‌گری می‌کوبیم و ترسی از هیچ قدرتی نداریم.

وی افزود: بعد از سقوط پهپاد آمریکایی، برخی از کشورهای عربی به وزارت اطلاعات پیغام دادند، دوباره می خواهیم با شما دوست شویم و ما از شما فاصله نگرفتیم، ما هم در پاسخ گفتیم ما که با کسی مشکل نداریم اما حرف ما این است که وقتی شما در یمن عملیات شروع کردید از ما فاصله گرفتید، به خیال خودتان طی 6 روز می‌خواستید این کشور را از بین ببرید، اما موفق نشدید.

با هیچ کشوری به خصوص همسایگان خود مشکلی نداریم

وزیر اطلاعات با تأکید بر اینکه ما با هیچ کشوری به خصوص همسایگان خود مشکلی نداریم گفت:‌ اگر شرایطی پیش آید که مجبور به این شویم پایگاه‌های آمریکایی را مورد هدف قرار دهیم و آسیبی به کشورهای همسایه ما برسد دلخوش به آن نیستیم اما وقتی در دفاع از حق خود چاره‌ای نداشته باشیم ناچار خواهیم بود هرچند این اتفاق گزینه مورد انتخاب ما نیست.

وی در ادامه با اشاره به پیغام کشورهای عربی به وزارت اطلاعات اظهار کرد:‌ اینها وقتی این شرایط را دیدند تصمیم گرفتند دست در دست پرعزت جمهوری اسلامی بگذارند تا به جای اینکه آمریکا مثل گاو آنها را بدوشد و به عناوین مختلف سرمایه مالی آنها را به تاراج ببرد با ارتباط با ایران عزتی بدون هزینه برای خود ایجاد کنند.

علوی با بیان اینکه این حرکت در منطقه ایجاد شده و این اتفاق نیز نتیجه پیوند مردم با مدیریت نظام اسلامی است در ادامه هفته دولت را بهانه‌ای برای تجدید پیوند بین مردم و حکومت و حکومت و مردم دانست.

وی اظهار کرد: اگر حق بین این دو رعایت شود آن کشور عزت می‌یابد و هیچ کشوری نمی‌تواند اراده سیاسی خود را بر آن تحمیل کند.

وزیر اطلاعات گفت: اگر پیوند ملت و دولت برمبنای چارچوبی شکل گیرد تندروی و دعوا درست نمی‌شود، همدیگر را نمی‌زنند و خرد نمی‌کنند، یک فضای متعادل ایجاد می‌شود و همه در یک مسیر حرکت می‌کنند.

وی تأکید کرد: راز اینکه جمهوری اسلامی در برابر فشارها، تحریم‌ها و حرکت‌های ضد مردمی دشمن مقاوم ایستاده و پیوند مردم، نظام و حکومت را شاهد هستیم به خاطر وجود رهبری با تدبیر و عاقل است.

علوی با بیان اینکه در چنین شرایطی امید به استقرار نظام سیاسی کشور داریم گفت: در چنین شرایطی امید دشمن از غلبه بر این کشور و توطئه‌چینی بر آن ناامید می‌شود.

وی گفت: امیدواریم ما خدمتگزاران بتوانیم در همه عرصه‌هایی که باید انجام وظیفه کنیم و تمام توان خود را برای خدمت به کار گیریم.
منبع:فارس

انتهای پیام/

دیدگاه شما