وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 1 شهريور 1398 ساعت 10:40   |   کد مطلب: 37478
همزمان با فرا رسیدن یکم شهریور ماه روز همدان و روز پزشک، مراسم بزرگداشت حکیم هزاره‌ها شیخ الرئیس بوعلی سینا در آرامگاه وی برگزار شد.

به گزارش نافع، شامگاه پنجشنبه مراسم بزرگداشت یکم شهریورماه روز همدان و روز بزرگداشت حکیم هزاره ها شیخ الرئیس بوعلی سینا  با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری،رئیس انجمن مفاخر ایران ،رئیس کمیسیون ملی یونسکو در ایران، جمعی از مسئولان و نمایندگان استان و اقشار مختلف مردم همدان  برگزار شد.

در این مراسم حمیدرضا حاجی بابایی با بیان اینکه با پیگیری مکرر توانستیم نام همدان و بوعلی سینا را به دو دانشگاه بین المللی همدان باز گردانیم، گفت: امروز استان همدان توانسته به قطب پزشکی کشور تبدیل شود چرا که زیرساخت‌های لازم را ایجاد کرده  است.

وی با اشاره به اینکه بیان برخی پروژه به زبان کار راحتی است اما عملی کردن آنها بسیار سخت است، ابراز کرد: ما توانستیم با ایجاد توریسم پزشکی فضایی در استان ایجاد کنیم که یک بیمار بتواند هنگام مراجعه به بیمارستان‌های همدان، خانواده خود را نیز همراه خود بیاورد.

نماینده مردم همدان در مجلس با تشریح ظرفیت‌های گردشگری در استان ابراز کرد: در سال‌های اخیر اقدامات خوبی در عرصه گردشگری و اسکان مسافران در استان انجام شده است اما واقعیت این است که حجم گردشگرانی که به استان همدان می‌آیند در دو سال گذشته بیش از دو برابر شده است به همین دلیل ما به امکانات بیشتری در این عرصه نیاز داریم.

امیر خجسته دیگر نماینده همدان در مجلس نیز با بیان اینکه همدان توانسته جایگاه خود در عرصه گردشگری را پیدا کند، افزود: هزار و 800 جاذبه تاریخی و طبیعی در استان همدان وجود دارد که سبب جذب سرمایه گذاری‌های کلان به استان شده‌اند، ظرفیتی که باید به درستی از آن استفاده کرد چرا که اشتغال و درآمد پایدار را برای مردم همدان به ارمغان می‌آورد.

 به گزارش تسنیم، در این مراسم ضمن رونمایی از انیمیشن "پورسینا" به تهیه کنندگی و کارگردانی امید سیفی، از تندیس بوعلی سینا نیز رونمایی شد. این تندیس توسط استاد هادی عرب نرمی کارشناس مجسمه سازی و به سفارش بنیاد علمی و فرهنگی بوعلی سینا ساخته شده است.

نیم تنه بوعلی سینا در 120 سانتی‌متر و از جنس فایبرگلاس ساخته شده و بر اساس تصویرسازی استاد ابوالحسن صدیقی بوده است. بر اساس تصمیم بنیاد بوعلی سینا قرار است این تندیس بر روی پایه‌ای به ارتفاع 2 متر نصب شود‌.

از دیگر برنامه‌های این بزرگداشت، برگزاری مراسم فارغ التحصیلی جمعی از دانش‌آموختگان دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان بود. در این بخش نیز این دانش آموختگان همراه به دکتر صدیقی قسم نامه پزشکی را قرائت کرده و به جمع جامعه پزشکی کشور پیوستند.
منبع:تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاه شما