آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 1 شهريور 1398 ساعت 10:20   |   کد مطلب: 37474
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه گفت: آموزش اولیه مدیران موکب ها و مدیران کاروان ها، نظارت بر محیط موکب ها و شرایط تهیه غذا که دانشگاه در ستاد اربعین مورد توجه قرار داده و هماهنگ کرده است.

به گزارش نافع، حبیب معصومی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با اشاره به افزایش آمار غرق شدگی در سال جاری و لزوم توجه به اهمیت این موضوع اظهار کرد: در مسأله غرق شدگی به دلیل بارش های مکرر امسال بیش از 20 استان درگیر بودند.
وی با بیان اینکه بسیاری از محیط های ناشناخته مثل رودخانه ها، دریاچه ها و برکه ها مناسب شنا نیستند، ابراز کرد: طی 138روز اول امسال 863 نفر غرق شدگی و 563 نفر فوت در اثر این غرق شدگی ها در سطح کشور گزارش شده است.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه ضمن تأکید بر اینکه وقتی کسی شنا می کند باید عمق محل شنا و دمای آب را در نظر بگیرد ادامه داد: کوچکترین فرد غرق شده در سال جاری کودک 6 ماهه اردبیلی بوده و مسن ترین، مردی 95 ساله در ارومیه بوده است.
وی با اشاره به اینکه طی 6ماهه اول امسال به تعداد 18 نفر یعنی برابر با کل آمار سال 97 غرق شدگی داشتیم، گفت: بر خلاف سال های قبل که اغلب غرق شدگی ها در استان های مازندران، گیلان و گلستان که همجوار دریا هستند گزارش می شد امسال در مناطق غیر دریایی آمار غرق شدگی افزایش داشته است و استخرها، سدها و رودخانه ها بیشترین آمار غرق شدگی را در برگرفته اند.
معصومی ضمن تأکید بر لزوم رعایت نکات ایمنی در پیشگیری از غرق شدگی خاطرنشان کرد: در این راستا باید برای شناکردن از محیط مناسب مثل استخر استفاده شود و با مساعدت مسئولین، در مسیر رودخانه ها، سدها و ... علائم هشدار دهنده نصب و به آنها توجه شود.
وی افزود: همچنین در این جهت لازم است آموزش همگانی برای مردم مد نظر قرار گیرد و برای شنا در محیط غیر استخری فرد هم باید آموزش های غریق نجات دیده ...

دیدگاه شما