آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 31 مرداد 1398 ساعت 08:19   |   کد مطلب: 37472
قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار کشور برای هر کیلو مرغ گرم کشتار روز ویژه مصرف کننده ۱۲۹ هزار ریال است که به گفته مسئولان این نرخ فقط در برخی استانها از جمله همدان اجرایی و موجب خروج مرغ از این استان شده است.

به گزارش نافع، معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان همدان  در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در سال جاری ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی شده است افزود: ۲۵ هزار و ۵۶۰ تن گوشت مرغ در ۵ ماهه امسال در استان تولید شده که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۱ درصد افزایش داشته است.

محمدنظرپور اضافه کرد: نیاز استان به گوشت مرغ روزانه ۱۲۰ تا ۱۳۰ تن است و همدان تنها استانی است که مصوبه تنظیم بازار در رابطه با قیمت مرغ را اجرایی کرده است.

وی خاطرنشان کرد: اجرایی شدن مصوبه تنظیم بازار در همدان باعث اختلاف قیمت بین همدان و استان های همجوار و خروج مرغ از استان شد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان همدان ادامه داد: با تمهیدات اندیشیده شده در روزهای اخیر میزان کشتار در استان افزایش پیدا کرده و شاهد افزایش عرضه مرغ در بازار خواهیم بود.

نظرپور گفت: پنج میلیون واحد دامی در استان همدان وجود دارد و در پنج ماهه امسال ۱۹۳ هزار و ۶۹۷ تن مواد پروتئینی تولید شده است.

وی با بیان اینکه سازمان جهادکشاورزی تعهد تولید ۵۰۰ هزار تن مواد پروتئینی در سالجاری را دارد، افزود: در ۵ ماهه امسال ۳۸ درصد از تعهدات اجرایی شده است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان همدان به افزایش ۱۱ درصدی تولید گوشت قرمز در سال جاری اشاره کرد و ادامه داد:  ۱۲ هزار و ۴۰۰ تن گوشت قرمز در سالجاری تولید شده این درحالیست که در مدت مشابه سال گذشته ۱۱ هزار و ۲۰۰ تن تولید شده بود.

۲ کشتارگاه طیور غیرفعال است

وی با بیان اینکه ۶ کشتارگاه طیور در استان همدان وجود دارد، گفت: از ۶ کشتارگاه موجود در استان ۲ کشتارگاه تویسرکان و فیروزان نهاوند غیرفعال هستند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان همدان گفت: پنج کشتارگاه صنعتی دام سبک و سنگین، ۴۲ واحد فرآورده های لبنی، ۵۴ واحد جمع آوری شیر، ۱۷ واحد تولید خوراک طیور و یک واحد جوجه کشی، ۶ واحد سوسیس و کالباس و همبرگر، ۱۱ واحد بسته بندی گوشت و مرغ و ۱۱ واحد بسته بندی عسل در استان وجود دارد.

وی ادامه داد: افزایش ظرفیت واحدهای مرغ گوشتی کمتر از ۱۵هزار قطعه، افزایش ظرفیت مرغداری های تمام اتوماتیک، ایجاد واحدهای پرورش مرغ تخم گذار با حداقل ۲۰ هزار قطعه طرفیت، ایجاد واحدهای پرورش بوقلمون، کبک، بلدرچین و قرقاول و مرغ مادر بومی از سیاست های جدید سازمان جهادکشاورزی در سالجاری است.
منبع:ایرنا
انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما