وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 29 مرداد 1398 ساعت 09:38   |   کد مطلب: 37452
شهردار همدان گفت: برای جذب مخاطبان به معارف والای دینی نیازمند استفاده از ابزار هنر هستیم و در همین راستا موضوع ولایت و واقعه غدیر هم‌زمان با جشن بزرگ عید غدیر با ظرافت، دقت و در قالب نمایش همزمان در پیاده راه بوعلی سینا به مخاطبان ارائه می‌شود.

به گزارش نافع، عباس صوفی  در گفت و گو باخبرنگار مااظهار داشت: باید هر ساله عظمت و شوکت عید غدیر خم با برگزاری آیین‌ها تبیین شود و برای برگزاری این جشن ها هرکس با هر توانی که دارد باید به میدان بیاید و در زدودن مظلومیت از چهره حضرت امام علی (ع) تلاش کند.

وی اظهار کرد: شهرداری با برگزاری برنامه‌های مختلف در تلاش است تا در شناساندن اهمیت این عید مهم مؤثر باشد.

شهردار همدان اعلام کرد: جشن عید غدیر با مشارکت پایگاه‌های مقاومت و مساجد ۳۰ مرداد در فرهنگسرای ولایت برگزار می‌شود.

صوفی خاطرنشان کرد: همچنین در جشن عید غدیر، بازسازی واقعه غدیر روزانه در هفت نوبت تا یکم شهریور در تالار قرآن همدان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه جشن غدیر برای شیعیان بسیار مهم و گرامی است خاطرنشان کرد: در همین راستا جشن بزرگ عید غدیر با مشارکت نواحی چهارگانه شهرداری دوشنبه شب از ساعت ۲۱ تا ۲۳ در پیاده راه بوعلی با برنامه‌های شاد برگزار می شود.

شهردار همدان ادامه داد: نمونه همین جشن‌ها نیز در فرهنگسرای راه کربلا برپا می‌شود و نمایشگاه سوغات که صبح و بعد از ظهر تا پایان مرداد ماه در نگارخانه نگاه نو دایر است، از جمله برنامه‌های بزرگداشت این عید سعید است.

وی افزود: در ادامه می‌توان به برگزاری جشن بزرگ ولایت با مشارکت مسجد سیدالشهدا(ع) بعد از نماز مغرب و عشاء و رژه بزرگ دوچرخه سواری در روز عید سعید غدیر خم با مشارکت مسجد سیدالشهدا(ع) در ۲۹ مرداد از ساعت ۱۷ تا ۲۱ در فرهنگسرای شهید مدنی اشاره کرد.

صوفی با اشاره به برگزاری مراسم جشن عید غدیر خم با مشارکت مسجد امام علی (ع) در کوی پردیس همدان از ساعت ۲۱، یادآورشد: برگزاری شادپیمایی عید غدیر در شهر همدان با مشارکت پایگاه شهید محمدحسین بشیری از جمله این برنامه‌ها است.

تبیین معارف غدیر اساسی‌ترین برنامه دهه ولایت

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان نیز با اشاره به اینکه باید از فرصت هفته ولایت در راستای ارتقای آگاهی مردم در این حوزه بهره برد، گفت: تبیین معارف غدیر اساسی‌ترین برنامه این دهه است که باید مورد توجه مدیران مجری برنامه‌ها قرار گیرد.

روح الله وجدی هویدا افزود: این دهه بهترین فرصت برای بیان مبانی و اهمیت جایگاه ولی فقیه در دین مبین اسلام است.

وی اضافه کرد: در کنار اجرای برنامه‌های فرهنگی مختلف، می‌توان از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد و فضای مجازی نیز در این راستا بهره برد.

وی ادامه داد: برای برگزاری هرچه بهتر اعیاد و جشن‌ها شهرداری همواره با همه مناطق و سازمان‌ها همکاری‌های لازم را داشته است و از ظرفیت این مناطق در جهت خدمت‌رسانی مطلوب‌تر به شهروندان بهره می‌بریم.

وی در خصوص جشن عید غدیر بیان کرد: با توجه به اهمیت بسیار بالای این مراسم لازم است همه دستگاه‌ها پای کار آمده و در جهت برگزاری هرچه باشکوه‌تر آن تمهیداتی اندیشیده شود.

وجدی هویدا با بیان اینکه مهمتر از برگزاری این جشن باید به دنبال معرفت افزایی باشیم، تصریح کرد: جشن بزرگ عید غدیر روز دوشنبه ۲۸ مرداد بعد از نماز مغرب و عشاء در پیاده راه بوعلی با همکاری مناطق چهارگانه برگزار می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه در این جشن ورزش باستانی نیز به نمایش گذاشته می‌شود، یادآور شد: در صدد ایجاد فضای شاد و معنوی همراه با ارائه نکات آموزش شهروندی با نصب بنرها در این روز مهم هستیم.
منبع:ایرنا
انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت