وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 28 مرداد 1398 ساعت 08:47   |   کد مطلب: 37446
شهردار همدان گفت: برگزاری کارناول شادی عیدغدیر در سطح شهرهمدان با مشارکت پایگاه شهید محمدحسین بشیری از جمله برنامه‌ های اجرای عید غدیر است.

به گزارش نافع، «عباس صوفی» در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: برای جذب مخاطبان به معارف والای دینی نیازمند استفاده از ابزار هنر هستیم که در همین راستا موضوع ولایت و واقعه غدیر همزمان با جشن بزرگ عید غدیر با ظرافت ، دقت و در قالب نمایش به مخاطبان ارائه می شود.

 

شهردار همدان با بیان اینکه هر ساله بر شوکت و عظمت آئین بازسازی غدیر افزوده می شود، افزود: برای برگزاری جشن عید غدیر هر کس با هر توانی که دارد باید به میدان بیاید و در زدودن مظلومیت از چهره حضرت علی (ع)  تلاش کند.

 

صوفی با اشاره به برنامه‌های شهرداری برای جشن بزرگ عیدغدیر اظهار داشت: شهرداری در تلاش است با برگزاری برنامه‌های مختلف درصدد شناساندن اهمیت این عید مهم باشد.

 

شهردار همدان اعلام کرد: برگزاری جشن عید غدیر با مشارکت پایگاه‌های مقاومت اجتماعی و مساجد 30 مرداد در فرهنگسرای ولایت برگزار می شود.   

 

صوفی خاطرنشان کرد: همچنین در جشن عید غدیر، بازسازی واقعه غدیر روزانه در هفت  نوبت از تاریخ  27 مرداد تا یکم شهریور در تالار قرآن برگزار می شود.

 

وی با بیان اینکه جشن غدیر برای شیعیان بسیار مهم و گرامی است ،خاطرنشان کرد: در همین راستا " جشن بزرگ عید غدیر  با مشاروت نواحی چهارگانه شهرداری 28مرداد ساعت ۲۱ تا ۲۳ در پیاده راه بوعلی با برنامه های شاد برگزار خواهد شد.

 

شهردار همدان ادامه داد: نمونه همین جشن ها نیز در فرهنگسرای راه کربلا و برپایی نمایشگاه سوغات  صبح و بعدازظهرتا پایان مردادماه در نگارخانه نگاه نو از جمله برنامه‌ها برای این عید بزرگ است.

 

وی افزود: برگزاری" جشن بزرگ ولایت با مشارکت مسجدسیدالشهدا 28 مرداد از نماز مغرب وعشا و رژه بزرگ دوچرخه سواری در روز عید بزرگ غدیربا مشارکت مسجد سیداشهدا 29 مرداد از ساعت17 الی 21 در فرهنگسرای شهید مدنی اشاره کرد.

 

صوفی با اشاره به برگزاری مراسم جشن عیدغدیرخم با مشارکت مسجدامام علی «ع» در شهرک پردیس همدان از ساعت21، یادآورشد: برگزاری کارناوال شادی عیدغدیر در سطح شهرهمدان با مشارکت پایگاه شهید محمدحسین بشیری از جمله این برنامه‌ها است.
منبع:شبستان
انتهای پیام/

دیدگاه شما