وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 28 مرداد 1398 ساعت 08:32   |   کد مطلب: 37442
مدیرکل ثبت احوال استان همدان با بیان اینکه مسائل اجتماعی نیاز برای حل مشکل نیاز به پژوهش دارد گفت: اخیراً پژوهش‌هایی جدیدی در همدان ارائه شده است اما مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و گاهی نتایج به دست آمده آرشیو می‌شود.

به گزارش نافع، اسد حسن‌زاده‌زورمند در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه در راستای سیاست ابلاغی مقام معظم رهبری شواری راهبردی جمعیت به ریاست استانداران در استان‌ها تشکیل شده که اداره کل ثبت‌ احوال مسوولیت دبیری آن را بر عهده دارد اظهار کرد:‌ سازمان‌های مختلفی عضو شواری راهبردی جمعیت هستند و وظایفی برای عهده دارند.

وی با اشاره به بهره‌مندی از اطلاعات اداره ثبت احوال در حوزه پژوهش گفت: برخی افراد علاقه‌مند اطلاعاتی را از ما دریافت و اقدام به پژوهش‌هایی می‌کنند که ما نیز آمادگی لازم برای همکاری با آنها را داریم.

مدیرکل ثبت احوال استان همدان با بیان اینکه برخی در استان دغدغه پژوهش دارند و کار هم می‌کنند اما جای کار در حوزه پژوهش بسیار بالاست افزود: اخیراً پژوهش‌هایی جدیدی در همدان ارائه شده است اما مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و گاهی نتایج به دست آمده آرشیو می‌شود.

وی با اشاره به اینکه می‌طلبد اطلاع‌رسانی صورت گیرد و ویترینی ایجاد شود تا دستگاه‌های متولی به سمت استفاده از پژوهش‌ها حرکت کنند تا این کار تنها در دانشگاه نماند و خاک بخورد گفت: پژوهش‌ها باید در جامعه مورد استفاده قرار گیرد.

حسن‌زاده بیان کرد: اقدامات ارزنده‌ای در خصوص پژوهش صورت گرفته اما جای کار در آن بسیار است؛ ضمن اینکه واقعیت این است مسائل اجتماعی چیزی نیست که با یک دستور و امضا حل شود و باید همه با هم کار انجام دهیم.

وی با تاکید به اینکه نواقصی وجود دارد اما این دلیل نمی‌شود اقدامات انجام شده را نادیده گرفت افزود:‌ دانشگاه بوعلی جزو معدود دانشگاه‌های دارای کرسی جامعه‌شناسی است و اساتید مجربی در این زمینه فعالیت دارند اما نیاز به کار بیشتری داریم بنابراین باید همدیگر را یاری دهیم.

مدیرکل ثبت احوال استان همدان با بیان اینکه برخی از ادارات اعتبارات پژوهشی دارند که می‌توانند از آن استفاده کنند گفت: آمارها باید با در نظر گرفتن جوانبی ارائه شود، البته در ارائه آمار حق نداریم سیاه‌نمایی کنیم اما حق این را هم نداریم واقعیت‌ها را پنهان کنیم زیرا این مدل رفتاری در آینده منجر به آسیب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه باید جامعه هدف را شناخت و متناسب با آن اطلاع‌رسانی کرد افزود:‌ باید متخصصان را در امر پژوهش وارد کنیم و خروجی‌ کار آنها را قبول کرده و کاربردی کنیم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت