دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان
آخرین قیمت سکه و طلا

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 23 مرداد 1398 ساعت 11:52   |   کد مطلب: 37382
نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی گفت: تویسرکان به عنوان شهر ملی منبت "گلریز" برگزیده و معرفی شد.

به گزارش نافع، محمد مهدی مفتح در گفت‌وگو با خبرنگارما، اظهار داشت: شهرستان تویسرکان از بیش از چهار هزار و 700 کارگاه صنایع مبل و منبت و نزدیک به هشت هزار شاغل در این بخش برخوردار است.

وی افزود: قدمت صنایع مبل و منبت در شهرستان تویسرکان در سراسر کشور بی نظیر است و به نوعی این شهرستان یکی از خاستگاه‌های مبل و منبت کشور به شمار می‌رود.

مفتح با بیان اینکه طرح " گلریز" در صنایع مبل و منبت در انحصار تویسرکان و روستای "اشترمل" این شهرستان قرار دارد، تصریح کرد: این طرح با استفاده از دستگاه سی.ان.سی با ظرافت نوع دستی خود قابل تولید نیست.

وی گفت: روستای اشترمل در کنار روستاهای جیجانکوه، سید شهاب و عین آباد از بیشترین کارگاه های فعال صنایع مبل و منبت در شهرستان تویسرکان برخوردار است و اکنون به تنهایی از بیش از 490 کارگاه فعال تولید مبل و منبت بهره می‌برد.

نماینده مردم تویسرکان در خانه ملت تاکید کرد: جشنواره مبل و منبت روستای اشترمل، 24 تا 28 مردادماه امسال برگزار می شود و در خلال این جشنواره شاهد بهره‌برداری از مجتمع تخصصی مبل و منبت در این روستا خواهیم بود.

وی ابراز کرد: بدون تردید دریافت عنوان شهر ملی منبت گلریز و برگزاری جشنواره‌های متنوع در مقاطع مختلف سال زمینه را برای رونق بیش از پیش در تولید، ایجاد زنجیره کامل تولید و پویایی اقتصادی تویسرکان فراهم می‌کند.
تسنیم

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت