وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 19 مرداد 1398 ساعت 14:10   |   کد مطلب: 37336
معاون مهندسی و تحقیقات شرکت توزیع نیروی برق استان همدان خبر داد:
هزینه‌کرد 8 میلیارد تومان برای اصلاح و توسعه شبکه‌های برق روستایی استان همدان
معاون مهندسی و تحقیقات شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با بیان اینکه شرکت توزیع نیروی برق استان همدان 4 میلیارد تومان از اعتبارات داخلی خود را در طرح کاهش تلفات تزریق کرد، گفت: در مجموع 7.8 میلیارد تومان در این بخش هزینه شده است.

وحید سعیدی در گفتگو با خبرنگار نافع، با بيان اینکه اجرای طرح‌ کاهش تلفات برق یکی از موضوعات مورد توجه در واحدهای اجرایی است، اظهار کرد: از این طریق به دنبال کاهش میزان انرژی تلف شده خارج از حد استاندارد هستیم.

وی بیان کرد: این اقدام به نفع صنعت برق است که به دنبال استفاده از سرمایه‌های برگشتی در راستای اصلاح شبکه و خدمت به مردم هستیم.

معاون مهندسی و تحقیقات شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به اینکه یکی از موضوعات مورد توجه طی سال‌های گذشته اصلاح بافت فرسوده شهرستان ملایر است، گفت: توسط مشاور مطالعه‌ای در منطقه‌‌ای از ملایر صورت گرفته که میزان تلفات بالایی در این شهر داشته است.

وی خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته سال گذشته 3.8 میلیارد تومان تسهیلات از وجوه اداره شده توانیر در این راستا دریافت شد.

سعیدی با بیان اینکه شرکت توزیع نیروی برق استان همدان 4 میلیارد تومان از اعتبارات داخلی خود را در طرح کاهش تلفات تزریق کرد که در مجموع 7.8  میلیارد تومان توانستیم در این بخش هزینه کنیم، گفت: تعویض 50 کیلومتر شبکه‌های فرسوده، اصلاح 700 دستگاه کنتور معیوب با بیش از 50 درصد خطا، تعویض پایه‌های فرسوده در منطقه و... در این راستا انجام شده است.

وی از اتمام 90 درصد پروژه تا پایان شهریورماه امسال خبر داد و افزود: امیدواریم امسال دو طرح کاهش تلفات که توسط مشاور در حال انجام است را با تأمین اعتبار و در راستای اصلاح شبکه اجرایی کنیم.

معاون مهندسی و تحقیقات شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به برداشت اطلاعات مکانی تجهیزات برق (GIS)  گفت: سال‌های قبل اطلاعات خطوط 20 کیلوولت و نیز پست‌های توزیع عمومی و اختصاصی را برداشته کرده‌ایم.

وی تصریح کرد:‌ اطلاعات و موقعیت مکانی در سیستم وجود دارد که از آن می‌توان در موارد متعددی نظیر محاسبه تلفات، ارتباطات با مشترکین و قرائت مشترکین استفاده کرد.

سعیدی با اشاره به آغاز برداشت اطلاعات شبکه فشار ضعیف از دو سال قبل و تخصیص اعتباراتی به این موضوع خاطرنشان کرد: به دنبال این هستیم که تمام اطلاعات فشار ضعیف شهرهای استان و همچنین اقماری‌‌های آن را تا پایان سال برداشت کنیم.

وی بیان کرد: اگر اطلاعات به دست آید می‌توان در حوزه مکانیزه و تمام موارد حوزه مهندسی بهره برد‌ و موفیقت‌هایی را به دست آورد.

معاون مهندسی و تحقیقات شرکت توزیع نیروی برق همدان با بيان اینکه در قبض برق مشترکین عنوانی به‌نام عوارض وجود دارد که آن را در مناطق شهری دریا‌فت می‌کنیم اما از مشترکین کشاورزی و روستایی اخذ نمی‌شود، گفت: عوارض اخذ شده از مشترکین شهری برای اصلاح شبکه‌های روستایی هزینه می‌شود.

وی با بیان اینکه این هزینه برای برق‌دار شدن روستاهای بی‌برق، مشترکین جدید و اصلاح شبکه‌های روستایی استفاده می‌شود، خاطرنشان کرد: از سال 92 تا 96، 20 میلیارد تومان و در سال گذشته نیز مبلغ 8 میلیارد تومان از اعتبارات عوارض توسط شرکت توزیع برق استان جذب شد.

سعیدی افزود: در مجموع از سال 92 تا پایان سال 97 شاهد جذب 28 میلیارد تومان در بخش عوارض بوده‌ایم که این اعتبارات در بخشی از روستاهای استان هزینه شده است.

وی با بیان اینکه هنوز اعتبارات امسال اعلام نشده اما با تخصیص آن در راستای اصلاح شبکه، تبدیل شبکه‌ها، اصلاح پست‌ها و برق‌دار شدن مشترکین هزینه می‌شود، گفت: سال گذشته روستای چشمه بید اسدآباد از این اعتبارات برق‌دار شد.

معاون مهندسی و تحقیقات شرکت توزیع نیروی برق همدان عنوان کرد: سال‌های گذشته نیز از اعتبارات عوارض بند «د» روستاهایی در رزن و اسدآباد برق‌دار شده‌اند.
انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پربیننده ها