وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 15 مرداد 1398 ساعت 07:47   |   کد مطلب: 37289
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی همدان با بیان اینکه در نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی 7 هزار و 39 نفر در شهرستان بهار شرکت کردند گفت: در مجموع 5.9 درصد جمعیت شهرستان در این جشنواره شرکت کردند که نسبت به سال گذشته 24 درصد رشد داشته است.

به گزارش نافع، اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شهرستان بهار با حضور احسان قنبری فرماندار شهرستان، عاطفه زارعی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، شهرداران و بخشداران شهرستان بهار، روسای ادارات و اعضای کتابخانه‌های عمومی این شهرستان برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان در  این مراسم با بیان اینکه هدف از برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی ترویج فرهنگ مطالعه به صورت چاپی و الکترونیکی است، اظهار کرد: علاوه بر این نهادینه کردن سیره رضوی و معرفی ابعاد شخصیتی کریمان اهل بیت(ع) بالاخص امام رئوف از اهداف مهم و والای این جشنواره است.

عاطفه زارعی با اشاره به اینکه تولید و عرضه محصولات فرهنگی امام رضا(ع)، گسترش فعالیت‌های فرهنگی و ارزشی در سطح جامعه از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره در استان است افزود: در نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی 61 هزار و 225 نفر در استان شرکت کرده‌اند که 3.5 درصد جمعیت استان را شامل می‌شوند.

وی با بیان اینکه برای اجرای هرچه بهتر این جشنواره برنامه‌های متنوع فرهنگی با موضوع جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار شد تصریح کرد: کتابداران در راستای پوشش حداکثری اقشار مختلف مردم در روستاهایی که فاقد کتابخانه هستند ورود کرده و به جوامع مختلف خدمات فرهنگی ارائه دادند.

زارعی با بیان اینکه  جوامع عشایری که در جغرافیای شهرستان بهار، تویسرکان و همدان مستقر شدند در جشنواره کتابخوانی رضوی مشارکت کردند ادامه داد: کتابداران ما در ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی به جوامع مختلف هدف از جمله روستایی و عشایری تلاش فراوان و مؤثری را مبذول داشتند.

وی با بیان اینکه در نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی 7 هزار و 39 نفر در شهرستان بهار شرکت کردند خاطرنشان کرد: در مجموع 5.9 درصد جمعیت شهرستان در این جشنواره شرکت کردند که نسبت به سال گذشته 24 درصد رشد داشته است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با اشاره به اینکه در شهرستان بهار 3 هزار و 123 نفر در بخش مکتوب و 3 هزار و 916 نفر در بخش آنلاین  شرکت کردند، گفت: 25 درصد شرکت کنندگان کودک، 16 درصد نوجوان و 59 درصد جوان و بزرگسال بودند.

وی اظهار کرد: 506 نفر از شرکت کنندگان شهرستان بهار به صورت خانوادگی و 6 هزار و 533 نفر به صورت فردی در این دوره از جشنواره شرکت داشتند.

در این آیین از 35 نفر برگزیده شهرستانی تقدیر به عمل آمد.
منبع:فارس

انتهای پیام/

دیدگاه شما