وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 4 مرداد 1398 ساعت 11:34   |   کد مطلب: 37181
رئیس مؤسسه شهید حسن باقری گفت: لشکر انصارالحسین(ع) همدان منافقین را در چهارزبر زمین‌گیر کرد.

به گزارش نافع، سردار فتح الله جعفری شامگاه پنجشنبه در مراسم گرامیداشت سالروز عملیات  مرصاد به همراه مراسم اهدای ترفیع درجه فرماندهان شهید لشکر انصارالحسین(ع) استان همدان با بیان اینکه منافقین 30 تیر 1360 اعلام جنگ مسلحانه کردند اظهار کرد: منافقین در سال 59 لیستی از دستگیرشدگان خود را برای بنی‌صدر فرستادند و مدعی شدند که این افراد در جریان جنگ تحمیلی توسط سپاه دستگیر شده بودند و خواهان آزادی آنها شدند در حالی که این افراد برای جمع‌آوری سلاح آمده بودند نه دفاع از کشور.

وی با بیان اینکه پس از عزل بنی‌صدر او در 20 خرداد 1360 با رجوی هم‌دست شد و در فرانسه اقدامات خود را علیه نظام آغاز کرد افزود: در دوران دفاع مقدس منافقین در بخش شنود در ارتش عراق مشغول کار شدند و اطلاعات دست اولی به عراقی‌ها دادند که اطلاعات کافی از ایران نداشتند.

رئیس مؤسسه شهید حسن باقری با اشاره به اینکه در زمان دفاع مقدس اسرایی از منافقین گرفتیم تصریح کرد: منافقین در اردوگاه‌های اسرای ایرانی در عراق نفوذ کردند و تلاش کردند آنها را به سمت خود جذب کنند.

وی با بیان اینکه این افراد به دنبال تمام کردن کاری بودند که صدام نتوانست انجام دهد اظهار کرد: صدام به مسلح کردن و ساماندهی منافقین پرداخت و تانک‌هایی که از ما گرفته بودند را در اختیار آنها قرار داد، در نهایت ارتش‌ مجهزی توسط صدام مهیا شد.

جعفری با اشاره به اینکه صدام استراتژی خود را پس از فاو تغییر داد تا بتواند در مقابل ایران ایستادگی کنند افزود: با اجرای عملیات کربلای 5 بخشی از این ساماندهی از بین رفت و عراق متحمل خسارات سنگینی شد که در نهایت به دنبال تصویب قطعنامه رفتند.

وی با بیان اینکه منافقین از سال 61 بیش از 100 عملیات علیه ما ساماندهی کرد تصریح کرد: عملیات آفتاب توسط منافقین آغاز اقدامات مستقلانه آنها بود اگر چه ارتش عراق نیز آنها را کمک می‌کرد.

رئیس مؤسسه شهید حسن باقری با اشاره به اینکه منافقین ابتدا مهران را بدون کمک عراق تصرف کردند ادامه داد: رجوی اعلام کرد که امروز مهران و فردا تهران را تصرف می‌کند به طوری که نیمی از سخنرانی خود را به میدان آزادی حواله داد.

وی با بیان اینکه عمده اطلاعات ما در کربلای 4 توسط منافقین لو رفت خاطرنشان کرد: صدام هم 75 میلیون دلار به خاطر این اتفاق به منافقین کمک کرد.

جعفری با اشاره به اینکه بخش اول حرکت منافقین سخنرانی رجوی در خانقین بود گفت: نقش مؤثر لشکر انصارالحسین(ع) در مقابله با منافقین بسیار مشخص است چراکه همه نیروها به جنوب منتقل شده بودند و گردان‌های لشکر انصار هم آماده حرکت بودند.

وی با بیان اینکه درگیری‌ها با منافقین پس از قطعنامه 598 انجام شد اظهار کرد: از منافقین 4 هزار و 700 نفر نیرو حضور داشتند که بنا بر آمار خودشان یک‌هزار نفر کشته دادند و موفق نشدند به اهداف خود برسند و در تنگه مرصاد توسط گردان‌هایی از لشکر انصارالحسین(ع) متوقف و به هلاکت رسیدند.
منبع:فارس

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت