آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 31 تير 1398 ساعت 07:38   |   کد مطلب: 37149
نماينده ولی فقيه در استان همدان مسئولیت را تنها در مدیرکل بودن ندانست و با بيان اينكه هر کس از بیت‌المال حقوق می‌گیرد مورد خطاب حضرت اميرالمومنين(ع) در نامه به مالك اشتر است.

به گزارش نافع، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی در کلاس درس اخلاق مدیران استان همدان با بیان اینکه نامه امیرالمومنین(ع) به مالک اشتر وظایف یک مسوول در حکومت اسلامی را مطرح کرده است اظهار کرد: مخاطب این نامه تک تک مدیران و مسوولان در یک جامعه اسلامی است.

وی مسئولیت را تنها در مدیرکل بودن ندانست و با اشاره به اینکه هر کس از بیت‌المال حقوق می‌گیرد مورد خطاب حضرت امیرالمومنین(ع) است گفت: در پذیرش مسئولیت در نظام اسلامی باید با خطیر بودن آن توجه کرد و در راه خدمت به خلق کوشید.

امام جمعه همدان فرمایشات امام علی(ع) در تمام ادوار و زمان‌ها قابل استفاده دانست و با بیان اینکه دعوت به تقوا نخستین پند ایشان است گفت: اگر ما تنها همین یک مورد را مد نظر قرار دهیم  برای ما کافی است.

وی با بیان اینکه دومین نصیحت امام علی(ع) انجام کارهای واجب و مستحب است گفت: از آن جایی که مسوولان بیشتر در معرض خطر هستند، باید ارتباط قوی‌تری با خدای متعال برقرار کنند.

شعبانی با اشاره به اینکه میز و منصب در دست فرعون‌های زمان هم بوده است بنابراین باید مسوولان مراقب احوال خود باشند مبادا سقوط کنند، خدمت به مردم را در صدر امور جامعه اسلامی دانست.

وی با بیان اینکه هدف نهایی در حکومت اسلامی زمنیه‌سازی برای ظهور امام زمان(عج) است گفت: فتوایی از محروم آیت‌الله گلپایگانی داریم مبنی بر اینکه اگر کسی به منصبی برسد اما قدرت انجام آن را نداشته باشد آن را غصب کرده و حتی بعید نیست حقوقی که دریافت می‌کند حرام باشد.

امام جمعه همدان توجه به فرهنگ و دین از سوی مسوولان را موضوع دیگر دانست و تأکید کرد: مگر می‌شود کسی از بیت‌المال مسلمانان ارتزاق کند اما نسبت به دین خدا بی‌توجه باشد؟

وی با بیان اینکه مردم باید پیشرفت در جامعه و رفع مشکلات را مشاهده کنند، ایجاد احساس امنیت در بین مردم را از دیگر ویژگی‌های یک مدیر دانست.

شعبانی افزود: یکی از ابعاد احساس امنیت این است که برای انجام کار نیاز به پارتی نباشد و مردم از دیدار با مسوول ترسی نداشته باشند.

وی با بیان اینکه رفتار مدیر نباید منجر به این شود که مردم از دین خدا زده شوند گفت: اگر مسوولان در جامعه اسلامی درست عمل کنند هیچ کس بهانه‌ای برای دین گریزی نخواهد داشت.
منبع:فارس

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت