وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 31 تير 1398 ساعت 07:35   |   کد مطلب: 37148
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تویسرکان گفت: آواربرداری 155 واحد مسکن آسيب‌ديده در سيلاب فروردین‌ماه در تویسرکان انجام شده که امیدواریم ماه آینده اولین واحد بازسازی شده را افتتاح کنیم.

به گزارش نافع، روح الله بهرانی دارانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگارما  در خصوص عملکرد ستاد بازسازی مناطق سیل‌زده در این شهرستان اظهار کرد: بارش‌های سیل‌آسای 11 و 12 فروردین ماه به واحدهای مسکونی شهر و روستاها در سطح استان و شهرستان تویسرکان آسیب وارد کرد.

وی افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در تویسرکان بلافاصله روز 13 فروردین ماه در قالب هشت تیم برای بررسی و ارزیابی واحدهای خسارت‌دیده ناشی از سیل وارد کار شد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تویسرکان با بیان اینکه تویسرکان نخستین شهرستان استان بود که ارزیابی واحدهای خسارت‌دیده را انجام داد گفت: ارزیابی واحدهای این شهرستان در 97 روستا و شهرهای تویسرکان، سرکان و فرسفج انجام شد.

 وی با اشاره به بازدید از بالغ بر 2 هزار و 500 واحد مسکونی در 97 روستا و سه شهر در این شهرستان افزود: یک‌هزار و 663 واحد از تعداد واحدهای بازدید شده خسارت‌ دیده بودند که در سامانه پایش ثبت شد.

 بهرامی‌دارانی با تعریف واحدهای خسارت دیده در دو سطح احداثی و تعمیری، تعداد واحدهای احداثی در روستاها را 581 واحد و در شهر 15 واحد اعلام کرد و یادآور شد: یک‌هزار و 67 واحد مسکن هم ناشی از سیل فروردین ماه تعمیری هستند.

وی با اشاره به ابلاغ مرحله نخست تسهیلات به ستاد بازسازی مناطق سیل زده استان همدان اضافه کرد: سهمیه مرحله نخست واحدهای خسارت دیده برای احداث 282 واحد روستایی و شهری در شهرستان تویسرکان هست.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تویسرکان با بیان اینکه سهمیه در خصوص تعمیر واحدهای آسیب دیده برای 108 واحد اعلام شده است، از کمک معیشتی یعنی تأمین لوازم زندگی واحدهای خسارت دیده نام برد و سهم معیشتی شهرستان در مرحله نخست را 78 واحد عنوان کرد.

وی از معرفی 291 واحد مسکن روستایی و هفت واحد مسکن شهری به سیستم بانکی برای دریافت تسهیلات واحدهای احداثی خبر داد و گفت: تاکنون قرارداد 132 واحد احداثی برای اخذ وام منعقد شده که از این تعداد 126 واحد روستایی و 6 واحد شهری است.

بهرامی‌دارانی اضافه کرد: برای دریافت تسهیلات تعمیری 80 واحد روستایی و 34 واحد شهری معرفی به بانک داشتیم که قرارداد برای 34 واحد روستایی و 12 واحد شهری انعقاد شد.

وی ادامه داد: 99 واحد مسکن روستایی و شهری برای دریافت تسهیلات معیشتی به بانک معرفی شدند که برای 53 فقره از این تعداد واحدهای مسکن به منظور دریافت وام معیشتی قرارداد منعقد شده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تویسرکان میزان تسهیلات پرداختی به واحدهای احداثی روستایی 40 میلیون تومان و شهری را 50 میلیون تومان با سود کم اعلام کرد و گفت: علاوه بر آن تسهیلات بلاعوض 10 میلیون تومانی به واحدهای احداثی روستایی و 12 میلیون تومانی به واحدهای شهری پرداخت می‌شود.

وی میزان تسهیلات پرداختی ابلاغ شده برای تعمیر واحدهای مسکونی 15 میلیون تومان و همچنین تسهیلات برای معیشتی را 15 میلیون تومان دانست و خاطرنشان کرد: اضافه بر تسهیلات فوق، وام 5 میلیون تومانی بلاعوض هم به واحدهای تعمیری و هم به بخش معیشتی اعطا می‌شود.

بهرامی‌دارانی با بیان اینکه انجام طراحی، نظارت و حتی تخریب برای بازسازی واحدهای مسکونی ناشی از سیل رایگان است، گفت: تاکنون آواربرداری 155 واحد مسکن در شهرستان تویسرکان انجام شده که امیدواریم ماه آینده اولین واحد بازسازی شده را افتتاح کنیم.

وی با اشاره به اینکه اداره بنیاد مسکن تویسرکان از آغاز ساعت اداری تا ساعت 20 در قالب ستاد بازسازی مناطق سیل‌زده خدمات‌دهی دارد، تلاش مسوولان، کارکنان بنیاد مسکن تویسرکان و تعامل بانک‌های عامل چون مسکن و سپه را قابل تقدیر دانست.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت