وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 30 تير 1398 ساعت 07:30   |   کد مطلب: 37134
رئیس سازمان نظام پزشکی همدان از کمبود فوق تخصص روماتولوژی در همدان خبر داد و گفت: از لحاظ متخصص جراحی ارولوژی مشکلی نداریم.

به گزارش نافع، رئیس سازمان نظام پزشکی همدان در این خصوص اظهار کرد: قبول دارم که در زمینه در همدان کمبود داریم چراکه این رشته فوق تخصصی بوده و فوق تخصص روماتولویست کم داریم.

علیرضا مدرکیان با بیان اینکه با توجه به تشخیص بیماری‌ها در این رشته کمبود است گفت: امروزه نسبت به گذشته بیشتر بیماری‌ها تشخیص داده می‌شود و از آنجا که بیماران مراقبت‌های خاصی نیاز دارند، در زمینه روماتولوژیست با کمبود مواجهیم.

وی با اشاره به اینکه همدان مرکزیت غرب کشور را دارد و از شهرستان‌های مختلف به این استان مراجعه می‌کنند افزود: به همین دلیل در خصوص برخی از متخصصان نظیر روماتولوژیست مشکلات و کمبودهایی وجود دارد.

رئیس سازمان نظام پزشکی همدان ادامه داد: برخی از متخصصان روماتولوژیست قبلاً در همدان فعالیت داشتند اما امروز اینجا را ترک کرده‌اند و به همین دلیل کمبود احساس می‌شود.

وی با بیان اینکه در رشته ارولوژی کمبود متخصص نداریم گفت: در رشته جراحی ارولوژی ممکن است بیمارانی اصرار کنند که پزشکان خاصی به آنها خدمات ارائه دهند و افراد صاحب‌نام هم وقت کافی نداشته باشند تا همه بیماران را پذیرش کنند.

مدرکیان با اشاره به اینکه شاید متخصص جراحی ارولوژی در همدان نسبت به سایر رشته‌ها کم باشد اما مشکل جدی نیست اظهار کرد: برای حل مشکل متخصص روماتولوژی  در همدان نیازمند همکاری علوم پزشکی هستیم.

وی در پاسخ به اینکه گلایه از عدم حضور برخی از پزشکان در استان گفت: پزشکان هم ممکن است مانند افراد دیگر قصد مسافرت داشته باشند و در مواقعی در استان نباشند.

رئیس سازمان نظام پزشکی همدان گفت: تعدادی از پزشکان نیز ممکن است در خارج از کشور جراحی داشته باشند و در این موضوع ممنوعیتی وجود ندارد.

منبع:فارس

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت