وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 27 تير 1398 ساعت 08:50   |   کد مطلب: 37116
مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه انصارالحسین(ع) همدان گفت: عملیات ساخت و بهسازی ۵۰۰ واحد مسکونی برای سیل‌زدگان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی استان همدان آغاز شد.

به گزارش نافع، علی قراباغی در گفت‌وگو با خبرنگارما، با اشاره به آغاز عملیات اجرایی ساخت 500 واحد مسکونی برای سیل زدگان استان همدان اظهارداشت: با توجه به بارندگی های شدید اوایل سال بیش از 17 هزار ساختمان در سطح استان دچار آسیب جدی و تخریب شدند.

وی افزود: با بررسی‌های میدانی  که توسط سازمان‌ها و نهادهای متولی در این امرانجام شد و با توجه به گزارشات رسیده مبنی بر آسیب جدی به واحدهای مسکونی در روستاهای استان قرار بر این شد همه تمرکز نهادهای امدادرسان و دستگاه‌های اجرایی استان همدان معطوف به خود استان شود.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه انصارالحسین(ع) همدان گفت: در همین راستا با برگزاری نشست‌های مشترک بین سازمان‌های بسیج سازندگی سپاه انصارالحسین(ع)، بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی(ره) و بنیاد مسکن مقرر شد بسیج سازندگی مسئولیت ساخت و بازسازی 500 واحد مسکونی مددجویان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) را بر عهده بگیرد.

وی با اشاره به اجرای طرح "جهاد همبستگی ملی" تصریح کرد:  با توجه به اینکه دولت به تنهایی از عهده هزینه‌های ساخت و بهسازی منازل سیل زدگان بر نمی‌آمد، سازمان بسیج طرح "جهاد همبستگی ملی " را پیشنهاد داد که مورد استقبال عموم مردم و مسئولان قرار گرفت.

قراباغی عنوان کرد: در این طرح که برای نخستین بار است اجرا می‌شود، تعداد 20 هزار واحد مسکونی برای سیل‌زدگان تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) و بهزیستی با مشارکت نمازگزاران مساجد، بازاریان، گروه‌های جهادی و خیران در سطح کشور ساخته خواهد شد که سهم استان همدان 500 واحد مسکونی است.

وی درباره روند اجرایی طرح "جهادهمبستگی ملی" گفت: در این طرح هر 3 مسجد معین یک منزل خواهد بود که وظیفه جمع‌آوری کمک‌های مردمی و خیران را برعهده خواهد داشت. همچنین هر گروه جهادی به عنوان معین ساخت و بهسازی یک منزل انتخاب می‌شود و کار ساخت و بهسازی منزل یک فرد سیل زده را برعهده می‌گیرد.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه انصارالحسین(ع) همدان افزود: تامین کالاهای اساسی و ضروری سیل زدگان نیز از دیگر اقدامات طرح "جهاد همبستگی ملی" است که با مشارکت اصناف و بازاریان انجام می‌شود.

قراباغی ابراز کرد: برای بهبود عملکرد خدمت‌رسانی به سیل زدگان، سامانه عمران اجتماعی به آدرس omranejtemaei.ir طراحی شده است که تمامی خانه‌های آسیب دیده در سیل با اطلاعات کامل در این سامانه بارگذاری شده‌اند و مردم، خیران، گروه‌های جهادی، بازارایان وغیره می‌توانند با مراجعه به این سامانه از جزئیات منازل آسیب دیده اطلاعات بدست آورده و حتی منازلی را که  علاقه‌مند هستند در ساخت و بهسازی آن مشارکت داشته باشند انتخاب و کمک‌های خود را از این طریق هدفمند کنند.
منبع:تسنیم

 انتهای پیام/

دیدگاه شما