وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 21 تير 1398 ساعت 08:52   |   کد مطلب: 37062
فرمانده سپاه ناحیه کبودراهنگ گفت: بیش از ۷۰ طرح محرومیت‌زدایی به همت سپاه و بسیج در این شهرستان اجرا می‌شود.

به گزارش نافع، سرهنگ پاسدار محمود بداغی فرمانده سپاه ناحیه کبودراهنگ گفت: سپاه استان همدان، اجرای هزار طرح محرومیت‌زدایی را در دستور کار قرار داده که از این تعداد ۷۰ مورد سهم ناحیه کبودراهنگ است.

وی افزود: از مهم‌ترین این طرح‌ها می‌توان به ساخت منزل مسکونی برای محرومان، تعمیر و مرمت خانه‌های آسیب‌دیده در بارندگی‌های ابتدای سال، دیوارکشی ۵ خانه بهداشت، حفر کانال هدایت آب، کمک به ساخت ۲ مدرسه و ساخت سرویس بهداشتی در مدارس اشاره کرد که تعدادی از آن‌ها انجام‌شده است.

بداغی بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون هم ۳۰ گروه جهادی به مناطق محروم شهرستان اعزام و ۴ واحد مسکونی هم برای افراد زیرپوشش کمیته امداد ساخته شده است.

وی گفت: سپاه ناحیه کبودراهنگ در حوادث سیلاب ابتدای سال هم مقدار زیادی کمک نقدی و غیر نقدی را جمع‌آوری و به همراه نیروی انسانی به مناطق سیل‌زده ارسال کرد.

فرمانده سپاه ناحیه کبودراهنگ مطرح کرد: به‌منظور حمایت از قشر محروم و کمک به عرصه تولید هم امسال هم به کمک بسیج مهندسین، مهندس کشاورزی به مزارع کشاورزی اعزام شده تا با راهنمایی کشاورزان به بهبود محصولات کشاورزی کمک کنند.

بداغی بیان کرد: برگزاری کلاس‌های آموزشی در روستاها، ساخت ۴ واحد مسکن مددجویی، حضور در قرارگاه پیشرفت و آبادانی، برگزاری کلاس‌های آموزشی در روستا‌ها و اهدا سبد غذایی به محرومان از دیگر اقدامات سپاه ناحیه کبودراهنگ برای محرومیت‌زدایی بوده است.

وی با اشاره به آغاز اردو‌های جهادی دانش آموزان و بسیج محلات هم گفت: این افراد با حضور در روستا‌ها و مناطق محروم اقداماتی، چون رنگ‌آمیزی مدارس، برگزاری کلاس‌های کمک‌آموزشی و هنری برای دانش آموزان و مشاوره را انجام می‌دهند.

بداغی از پرداخت تسهیلات اقتصاد مقاومتی برای کارآفرینی هم خبر داد و افزود: امسال به دلیل کمبود اعتبار نتوانستیم حمایت چندانی از متقاضیان داشته باشیم، اما سال گذشته ۲۵۰ میلیون تومان تسهیلات برای ۲۰ طرح پرداخت شده که اشتغال‌زایی تعدادی را به دنبال داشته است.
منبع:باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما