وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 20 تير 1398 ساعت 06:55   |   کد مطلب: 37057
نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مالیات بالا همانند زنجیری جلوی حرکت اشتغال‌زایی در همدان را گرفته است گفت: از وزیر اقتصاد خواسته‌ایم مالیات در بودجه سال ۹۹ استان همدان واقعی‌تر دیده می‌شود.

به گزارش نافع، حمیدرضا حاجی‌بابایی ظهر امروز در کارگروه اشتغال‌زایی استان همدان با بیان این که در حوزه اشتغال اقدامات خوبی در استان همدان انجام شده است اظهار داشت: با این حال معتقدم ظرفیت بیشتری در این حوزه وجود دارد و باید کار بیشتری انجام شود.

وی افزود: همدان با سایر استان‌های کشور تفاوت دارد، چرا که در استان همدان مردم برای شکوفایی استان خودجوش به حرکت درآمده‌اند و بسیاری از سرمایه‌گذاران خصوصی برای کمک به دولت ورود کرده‌اند.

حاجی بابایی با اشاره این که در دیدار با وزیر اقتصاد در رابطه با 3 موضوع مهم به تبادل نظر پرداختیم گفت: موضوع اول بحث مالیات در استان همدان بود چرا که میزان آن در استان بسیار بالا است و باید تدابیری در این مورد اندیشیده شود.

وی تاکید کرد: با صحبت‌هایی که با وزیر اقتصاد داشتیم قرار شد در بودجه سال 99 استان همدان مالیات واقعی‌تر و عاقلانه‌تر دیده شود.

حاجی بابایی با اعلام این که مالیات بالا همانند زنجیری جلوی حرکت اشتغال‌زایی در استان را گرفته است، تصریح کرد: در مورد مشکلات ارزی کارخانه شیشه همدان نیز با وزیر صحبت شد تا با کمک بانک مرکزی مشکل این کارخانه برطرف شود.

وی عنوان کرد: در مورد مشکلات فولاد ویان هم قرار شد در سفر وزیر به استان که در اواخر تابستان انجام می‌شود این مشکلات بررسی و برطرف شود.

نماینده مردم همدان در مجلس با اشاره به این که مرکز آموزش هتلداری در استان همدان امروز افتتاح شد، گفت: این مرکز در سال 85 کلنگ خورد اما برای 6،7 سال در روند ساخت آن وقفه ایجاد شد.

حاجی‌بابایی تصریح کرد: اقدامات مناسب وهب مختاران مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان و سایر مسئولان برای تکمیل این پروژه باعث شد که این مرکز با 6 هزارمتر  مربع به بهره برداری برسد و ظرفیت مناسبی برای اشتغال‌زایی باشد.

طرح‌ها و لوایح در مجلس با اولویت اشتغالزایی بررسی می‌شود

دیگر نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی نیز در این کارگروه با اشاره به این که آمار و ارقامی که در کارگروه اعلام شد نشان از اقدامات خوب مسئولان استان در امر اشتغالزایی دارد، اظهار داشت: مسئولان استان باید طعم خوش اشتغال‌زایی را به کام مردم بچشانند و در میان آحاد مردم امید ایجاد کنند.

امیر خجسته با بیان اینکه طرح‌ها و لوایح در مجلس شورای اسلامی با اولویت اشتغال‌زایی و رونق تولید بررسی و تصویب می‌شوند، عنوان کرد: امسال سال رونق تولید است و مسئولان باید به گونه‌ای در بحث رونق تولید و اشتغال‌زایی عمل کنند که نتایج آن در معیشت و سفره مردم ملموس باشد.

وی با اعلام اینکه در رابطه با پرداخت وام دامپروری نیز با وزیر جهاد کشاورزی رایزنی کردیم تا از وزارتخانه بودجه خوبی به همدان اختصاص دهند، تاکید کرد: همدان شتاب خوبی در ایجاد شغل و درآمد پایدار پیدا کرده است که نشان از زحمات مسئولان استان دارد.
منبع:تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت