وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 19 تير 1398 ساعت 08:23   |   کد مطلب: 37046
کشمکش بیست ساله بین اداره کل اوقاف و امور خیریه همدان و بانک ملی پایان گرفت و شاهزاده حسین(ع) به حق و حقوق از دست رفته اش رسید.

به گزارش نافع، اختلاف‌های بیست ساله بر سر بازپس گیری حق و حقوق از دست رفته شاهزاده حسین (ع) پایان گرفت؛ خبر خوشی که مدیرکل اوقاف و امور خیریه همدان در آخرین روز مسئولیتش در این استان داد و رفت.

ماجرا از این قرار است که سال ۱۳۳۶ در حریم موقوفه این بقعه متبرکه ساختمان بانک ملی احداث می‌شود از آن پس اختلاف بر سر اینکه این حرم مطهر در انزوا قرار گرفته و ساختمان بانک این بقعه را از محوریت مراجعات مردمی دور کرده بالا می‌گیرد.

اداره کل اوقاف و امور خیریه همدان سال‌ها بر این تخلف پافشاری کرد و بسیاری از مسئولان استانی و کشوری برای پایان دادن به این غائله وارد عمل شدند.

شاهزاده حسین (ع) از بقاع شاخص همدان به شمار می‌رود که به عموی امام زمان (عج) شهرت دارد و در قلب این شهر آرمیده که بنای بانک ملی بر سر این بقعه سایه انداخته است.

امروز سه شنبه مدیرکل اوقاف و امور خیریه همدان در آئین تکریم و معارفه از به نتیجه رسیدن پرونده حقوقی چندین ساله شاهزاده حسین (ع) خبر داد و گفت: با کمک استاندار و نمایندگان مجلس شورای اسلامی این پرونده به ثمر نشست.

حجت الاسلام محمد کاروند نخستین مرحله بازگشایی این رقبه برای امام زاده را قبل از فرا رسیدن ماه محرم اعلام کرد و از همکاری بانک ملی نیز قدردانی کرد.

وی همچنین به بازپس گیری حق و حقوق دیگر امامزاده همدان اشاره کرد که پس از ۱۷ سال زمین مربوط به امامزاده محسن (ع) نیز برای توسعه فیزیکی فضای این بقعه پس گرفته شد.

این بقعه که به امامزاده کوه مشهور است از بقاع گردشگر پذیر همدان محسوب شده و از شاخص‌های توریست مذهبی این استان به حساب می‌آید که به تازگی مشکل جاده و راه دسترسی آن مرتفع شده است.

حجت الاسلام کاروند ابراز امیدواری کرد با الحاق این زمین که ۱۳ هزار متر مربع مساحت دارد فضای امامزاده محسن (ع) برای حضور گردشگران توسعه یابد.

بدهی سنگین دولت به موقوفه‌ها
موضوع طلب اداره کل اوقاف و امور خیریه همدان از دستگاه‌های اجرایی موضوع دیگری بود که وی مطرح کرد و گفت: با سند و مدرک بدهی پنج هزار و ۳۰ میلیارد ریالی اداره ها و نهادهای دولتی به موقوفه‌های استان را به اثبات برساند.

به گفته حجت الاسلام کاروند ۲ هزار و ۴۷۰ میلیارد ریال از این مبلغ را ذی حسابی اداره ها پذیرفته اند و او از مدیرکل جدید خواست پیگیر وصول مابقی مطالبات اوقاف باشد.

امروز در آئینی حجت الاسلام رضا حاجی زین العابدینی جای حجت الاسلام محمد کاروند را گرفت و به عنوان مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان به مدت ۲ سال معرفی شد.
منبع:شبستان
انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت