وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 19 تير 1398 ساعت 07:45   |   کد مطلب: 37043
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان همدان گفت: امسال 398 شغل برای مددجویان کمیته امداد استان همدان ایجاد شده است.

به گزارش نافع، شهرام عابدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگارما در خصوص میزان اشتغال مددجویان کمیته امداد استان همدان در سه ماهه امسال اظهار کرد: در سه ماهه نخست سال جاری 398 مورد شغل برای مددجویان این نهاد در همدان ایجاد شده است.

وی افزود: در زمینه اشتغال مددجویان 113 میلیارد ریال منابع بانکی و امدادی هزینه شده و 52 نفر تاکنون توانسته‌اند به خودکفایی برسند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان همدان بیشترین فرصت‌های شغلی مددجویان زیرپوشش کمیته امداد را در بخش کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی و خدمات فنی و توزیعی دانست و گفت: 14 هزار و 648 مورد نظارت از طرح‌ها در این مدت انجام شده است.

عابدی در خصوص درصد ایجاد اشتغال در مناطق شهری و روستایی نیز ادامه داد: در این مدت 172 طرح در مناطق شهری و 326 طرح در مناطق روستایی به نسبت 34 در 66 درصد انجام شده که نشان می‌دهد طرح‌های اشتغال در مناطق روستایی بیشتر بوده است.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون نیز 408 مورد آموزش بلندمدت و یک‌هزار و 33 مورد آموزش کوتاه مدت با هزینه 316 میلیون تومان در رشته‌های خیاطی، قالیبافی، آرایشگری، سفالگری، سبدبافی و... انجام شده است.

عابدی در زمینه نسبت رشد ایجاد فرصت شغلی برای مددجویان در سه ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته نیز گفت: در زمینه تعداد شغل‌های ایجاد شده 15 درصد و از لحاظ مبلغ تسهیلات پرداختی نیز 55 درصد رشد را نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته‌ایم.
منبع:فارس

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت