آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 16 تير 1398 ساعت 12:44   |   کد مطلب: 37014
امام جمعه همدان با بیان اینکه باید شخصیت‌های تکامل آفرین را به مردم و به ویژه جوانان معرفی کنیم، گفت: معرفی شخصیت‌های دینی و انقلابی راه مقابله با هجمه‌های فرهنگی دشمن است.

به گزارش نافع، حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب الله شعبانی ظهر امروز در شورای برگزاری کنگره ملی آیت الله تالهی اظهار داشت: آیت الله تالهی شخصیت برجسته‌ای است که اهل علم و عرفان، توجه به مردم و انقلاب بوده است. باور عموم بر این است که عارف کسی است که عزلت نشینی کند و کاری با سیاست نداشته باشد اما در طول تاریخ علمایی داشتیم که ثابت کردند می‌توان هم عارف و هم انقلابی بود.

وی  با بیان اینکه باید کنگره ای در شان مقام معنوی آیت الله تالهی برگزار شود که جنبه‌های مختلف شخصیتی ایشان را بیان کند، ابراز کرد: شخصیت‌هایی مانند آیت الله تالهی اسوه حسنه هستند.

امام جمعه همدان با بیان اینکه امروزه در معرض هجمه‌های فرهنگی هستیم، تصریح کرد: باید در الگو سازی و معرفی شخصیت‌ها دقت بسیاری داشته باشیم چراکه معرفی برخی الگوها نه تنها مانع رشد فرهنگی کشور است بلکه سبب ایجاد حرکت‌های منفی نیز می‌شود.

شعبانی با بیان اینکه باید الگوهای تکامل آفرین به مردم معرفی شود، اظهار داشت: شخصیت‌هایی مانند بوعلی سینا، عین القضات و باباطاهر از الگوهایی هستند که می‌توانیم جوانان را به سمت آنان سوق دهیم.

وی  افزود: در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی قرار است به سمت و سوی تمدن نوین اسلامی حرکت کنیم که این هدف با الگوسازی‌های درست در جامعه محقق می‌شود.

امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه باید شخصیت‌هایی را به مردم معرفی کنیم که اثرات اجتماعی داشته باشد، گفت: در شهرمان شخصیت‌های بزرگ دیگری در حوزه دانشگاهی داریم که می‌تواند به مردم معرفی و سبب ترویج فرهنگ اسلامی شود.
منبع:تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت