وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 16 تير 1398 ساعت 06:49   |   کد مطلب: 37008
رئیس هیات اتومبیلرانی و موتورسواری همدان گفت: خودروهای آفرود و موتوسواران پیشتاخته در ارتفاعات کوهستان همدان عضو این هیات نیستند.

به گزارش نافع،

اصغر جهانیان روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: افرادی که با موتور کراس و اتومبیل‌های آفرود در کوهستان الوند جولان می‌دهند هیچ گونه ارتباطی با هیات ما ندارند.

وی با تاکید بر اینکه همواره مخالف تاخت و تاز در دل طبیعت و کوهستان‌ها هستیم، گفت: تمامی برنامه‌ها و مسابقات ما در پیست های موتور سواری و اتومبیلرانی شهید مفتح انجام می شود و حتی تورهای گردشگری تنها توسط کمیته تورینگ و سافاری با کسب مجوزهای لازم و رعایت اصول، قوانین و نظارت دقیق این هیات صورت گرفته است.

جهانیان با تاکید بر اینکه آفرودسواران تحت عضویت این هیات هرگز وارد مناطق محیط زیستی نشده اند، گفت: آفرودسوران هیات همواره در امور امداد رسانی فعالیت داشته و جزو بازوان کمک رسان در زلزله و سیل اخیر بودند.

وی افزود: وقتی این افراد از زندگی و جان خود چشم پوشی کرده و برای کمک به مردم اقدام می کنند، چه دلیلی دارد که به صورت غیرقانونی در مناطق کوهستانی و طبیعت تردد کرده و برای مردم مشکل ساز شوند.

وی یادآور شد: اعضای این هیات اعم از آفرودسواران و موتور سواران دارای کارت عضویت هستند و افرادی که از نام هیات سواستفاده کنند، مرتکب تخلف شده و شناسایی و به مراجع قضایی ارجاع می شوند.

رئیس هیات اتومبیلرانی و موتورسواری همدان گفت: حتی ورزشکاران این هیات که مرتکب تخلف شوند نیز به کمیته انضباطی ارجاع یافته و مورد برخورد جدی قرار می گیرند.

هفته گذشته تردد برخی آفرودسواران و موتورسیکلت ها به طبیعت کوهستانی همدان و تخریب مراتع با اعتراض های گسترده روبه رو شد.
منبع:ایرنا
انتهای پیام/

دیدگاه شما